Olomoučtí fotbalisté jsou na předposlední příčce a na jedenáctý Třinec ztrácejí pět kol před koncem soutěže sedm bodů. Na čtrnáctou juniorku Sparty body čtyři.

„Známe svoji sílu. Víme, že nehrajeme špatně. Víme také to, že výsledek, jaký bychom očekávali, zatím nepřišel. Ale pořád věříme, že na to máme. Hlavně se nesmí propadnout panice,“ varuje trenér Holice Miroslav Kouřil.

Matematika není příliš složitá. Pokud HFK vyhraje, je zpátky ve hře. Pokud prohraje nebo remizuje, posouvá se jeho záchrana do oblasti teorie.

„Já to tak prostě nevidím. Už tři kola, co mi volají novináři, tak mluví o tom jak rozhodující a důležité utkání nás čekají. Vezměme si modelovou situaci, že neuspějeme a soupeři také neuspějí. Tak se přece nic nezmění, jen ubyde o jeden zápas,“ oponuje trenér Kouřil.

„Zásadní věci ve smyslu rozhodujících zápasů se zatím nedějí,“ pokračuje. „Rozhodující zápas bude buď a nebo, ale tohle není ten případ, že když to nezvládneme, tak padáme.“

A na dálku s ním souhlasí i Erik Cviertna. Tedy trenér, který na lavičce Třince nahradil po 13. kole právě Kouřila.

„Počet týmů, které budou bojovat o záchranu, se po některých překvapivých výsledcích nesnižuje, ale naopak zvyšuje. Závěr soutěže bude atraktivní,“ říká Cviertna.

„Ve hře je ještě patnáct bodů, takže to je důležitý, ale určitě ne rozhodující zápas. Připravujeme se na něho svědomitě, jako na všechny duely na vlastním hřišti,“ podotkl kouč Třince. Ten by výhra v duelu s Holicí posunula významněji blíž záchraně.

Naopak vítězství Hanáků by mohlo přinést potřebné uklidnění. HFK už totiž nevyhrál dlouhých pět týdnů, naposledy v domácím utkání s Fulnekem. „I když vyhrajeme, tak zachránění rozhodně nejsme,“ ví však holický kouč.

Přestože Olomouc na jaře tápe a stále není schopná odlepit se od sestupových pozic, nelze ji předem odepisovat. Její současné nelichotivé postavení ani zdaleka nekoresponduje se skutečnou sílou mužstva.

„Na jaře jsem je viděl několikrát. Mají zkušený tým, chtějí hrát fotbal, opírají se o solidní útočnou fázi. Jejich hra a složení kádru neodpovídá jejich současnému postavení,“ chválí Cviertna příštího soupeře.