Té v současné chvíli patří druhá příčka, o tři body za ní je třetí Jihlava. „Jsem zvědav, jak tento zápas zvládneme. Hraje se o vše,“ říká trenér olomouckého týmu Miroslav Kouřil.

Jeho svěřenci v minulém kole vyhořeli na hřišti Třince, kde prohráli 4:1. Na to teď musí rychle zapomenout. Kouřil se podobného nebo ještě horšího výkonu neobává.

„Ono to horší už ani být nemůže,“ vrátil se k poslednímu zápasu.

HFK v Třinci prohrával už 4:0, alespoň čestný úspěch zaznamenal Josefík. Nejistým výkonem se prezentovala slovenská posila, zkušený brankář Martin Trančík. Při zranění mladého Šroma by tak šanci mohl dostat srbský gólman Petar Aleksijevič.

„Před zápasem se k sestavě vůbec nebudu vyjadřovat,“ nechce Kouřil vyzradit.

Před zásadním utkáním je holický trenér vůbec nezvykle stručný. „Přestal čas slov, začal čas činů,“ vysvětluje.

A má pravdu, pokud jeho tým v dnešním utkání neuspěje, jeho naděje na záchranu už nebude reálná. Když vyhraje, může se ještě pokusit o zázrak.

Největší konkurenti Hanáků v boji o záchranu, tedy Vítkovice a juniorka Sparty hrají navíc těžká utkání venku. Letenští v Hradci Králové, Vítkovice v Ústí nad Labem.

„Soupeře nesledujeme, nás zajímá jenom naše utkání a v něm musíme zvítězit,“ říká Kouřil důrazně.

Ten bude opět vycházet z dokonalé znalosti herních systémů soupeře. „Znám jejich hru hodně dobře. Naposledy jsem je viděl v Hradci Králové. Těží z výborného týmového pojetí. Opírají se o dobré výkony stopera Jiřího Víta a playmakera Diana,“ vypočítává Kouřil.

V Čáslavi se ještě pořád neví, jestli klub v případě postupu do první ligy půjde. Deník Sport dokonce zveřejnil spekulaci, že by se nejvyšší soutěž měla z Čáslavi prodat. To ale její manažer Martin Svoboda rezolutně odmítá.

„Čáslav ligu neprodala, o této otázce jsme se ani nebavili. Možnosti hrát první ligu se nevzdáváme,“ říká Svoboda.

Problémem je především malý a zastaralý stadion, který nevyhovuje prvoligovým parametrům. Už když Čáslav postoupila do druhé ligy, musela kvůli tomu hrát na stadionu v pražském Xaverově.

Existenční zápas začíná v Holici v sobotu v 17.00.