„Už by to chtělo uhrát zápas s nulou,“ říkal před Opavou trenér HFK Josef Mucha. Přání se mu splnilo, a když v poslední minutě záložník Krutý skóroval, mohli v Holici slavit.

HFK vyhrál skoro po pěti týdnech. Máte o to větší radost?
Bylo to celkem vyrovnané utkání, ve kterém jsme byli šťastnější. Vyšel nám konec zápasu, posledních deset minut jsme zvládli, na rozdíl od předchozího pohárového utkání v Opavě. Samozřejmě mám velkou radost. Čtyři předchozí utkání jsme nevyhráli. A také mě těší, že dal branku Peter Krutý, kterému předchozí zápasy moc nevycházely.

Udělal jste několik změn v sestavě. Povedly se?
V obraně hrál vlevo Tomáš Glos, protože z té strany nám v předchozích zápasech chodilo hodně centrů. Takže jsme zkusili udělat tuhle změnu. A Martin Čučka hrál místo Ondry Kalvody. Je hernější, proti Opavě podal dobrý výkon, byl jedním z našich nejlepších hráčů. Vyhrál hodně soubojů, neprohrál žádnou hlavičku. Další změna byla vynucená, hrát vzhledem ke zranění nemohl David Korčián. Kdyby nebyl zraněný, tak byl v základní sestavě.

Utkání proti Opavě nedohráli dva vaši svěřenci. Střídat museli Kropáček a Škuta. Jsou jejich zranění vážná?
S Milošem Kropáčkem to nebude tak jednoduché. Obnovilo se mu zranění, se kterým se trápil. Už se konečně dostával do pohody a teď to vypadá, že si to znovu obnovil. Takže těžko říct, jak dlouho bude chybět. A Vlado Škuta si v souboji otočil koleno. Ale pak říkal, že dostal jen koňara, takže věřím, že bude dobrý.

Na vstřelenou branku jste čekali až do poslední minuty. Ale třeba standardek jste měli hodně, jenže nic vážného z nich nevzešlo. Bylo to tím, že Opavu trénuje olomoucký kouč Neček a HFK dobře zná?
Určitě na nás byli dobře připravení. My jsme měli připravené nějaké varianty, ale když byl zápas na vážkách, tak se kluci některé standardky báli zahrát. Ovšem Opava byla na naše standardní situace pečlivě nachystaná.

Související: VIDEO: Krutý trefil HFK tři body v poslední minutě