HFK se povedl vstup do nové sezony. Jak jste se zápasem proti Vítkovicím spokojený?
Na první kolo to byl výborný fotbal. My jsme do zápasu vstoupili aktivně, ale rychlá úvodní branka nás neuklidnila. Pak nám vázla kombinace. Ale ve druhém poločase jsme byli lepší, vítězství jsme si zasloužili. Vítkovice potom už byly nebezpečné jen ze standardek, my jsme měli více vyložených šancí než soupeř. Samozřejmě jsem rád, že jsme sezonu zahájili vítězně.

V prvním poločase vás ale soupeř trošku větral.
Paradoxně nám gól spíše uškodil. Měli jsme špatné držení míče, nešla nám mezihra, první poločas jsme dohráli špatně. Bylo tam moc chyb, Vítkovice lépe kombinovaly.

Musel jste o přestávce na hráče zakřičet?
Pak se to zlepšilo, do hry se dostávali i oba střední záložníci. Méně jsme chybovali a vůlí i nasazením jsme utkání zvládli. O přestávce jsme si jen některé věci vyříkali, křičet jsem nemusel, žádná bouřka nebyla. Mužstvo se na druhý poločas nabudilo a bylo to znát.

Před začátkem sezony jste říkal, že útočníci se moc neprosazovali, takže se budou střídat. Ale hned v prvním kole dal Korčián dvě branky a mohl dát dokonce i tři.
Ano, to jsem říkal. A k tomu jsem přidal, že věřím, že se některý chytí. Teď to vyšlo Korčiánovi, zápas rozhodl. Navíc měl ještě jednu tutovou šanci, kdy trefil obránce stojícího na brankové čáře. Ale i to k fotbalu patří. Oba útočníci odvedli dobrou práci. Chtěli jsme Vítkovicím nabourat rozehrávku, což se povedlo. Oba útočníky jsem střídal, protože nechali na hřišti všechno, tak by to mělo být. Věřím, že se nám bude dařit v koncovce i v dalších zápasech a rozstřílí se i další hráči.

Hned v prvním utkání nastoupilo několik nováčků HFK. Třeba Čučka, Kučerňák nebo Galajda. Jak se vám jejich výkon zamlouval?
Jsem s nimi spokojený. Uvidíme, jak ale teď nastoupíme k utkání venku, možná některé hráče vyměníme.

Ani na lavičce nebyl kanonýr Miloš Kropáček. Proč?
Den před utkáním se dvě minuty před koncem tréninku zranil. Nevypadalo to moc hezky, ale naštěstí to není nic vážného. Od lékařů má nařízen desetidenní klid.

Související článek:
Fotbalisté HFK vstup do sezony zvládli