„Chtěli jsme si vyzkoušet některé věci na víkend. Pohár pro nás nebyl nejdůležitější soutěž. Myslím si, že jsme tam měli dobré věci a od nějaké 15. minuty jsme byli vyrovnaným soupeřem. V některých situacích jsme možná byli i lepší. Nicméně soupeř prokázal své kvality a svým silovým pojetím nás nakonec zlomil,“ hodnotil důstojnou porážku trenér HFK Jiří Derco.

Holice se na začátku sice musela víc bránit, nicméně podržel ji několika velmi dobrými zákroky brankář Machalický. Především ten proti Minárčíkovi z bezprostřední blízkosti byl doslova excelentní.

Postupem času se však domácí osmělili a sami si připravili solidní možnosti. Brankáře Jurana mezi tyčemi protáhl hezkou střelou Novotný, ani tečovanému centru ze standardky nechybělo mnoho.

Rozhodnutí přišlo po přestávce. V 64. minutě domácí lacino ztratili míč, za obranu se dostal Erik Sedláček a tvrdou střelou prostřelil brankáře.

„Měli jsme balon pod kontrolou, ale po jednoduché ztrátě to Rosice dobře dohrály a ztrestaly nás. Tam se projevila jejich zkušenost a kvalita z vyšší soutěže. Pak už jsem na některých hráčích viděl, že nemáme morální sílu to otočit,“ řekl Derco.

Rosice přidaly ještě pojistku. Výstavně se z voleje trefil v 73. minutě po další brejkové situaci Jakub Černý.

Ještě více však Derca mrzelo vyloučení záložníka Forcha, který chvíli před koncem zastavil jako poslední muž skluzem unikajícího soupeře a viděl červenou kartu.

„Zase ta zkušenost. V takové chvíli už měl soupeře jen tlačit před sebou a nechodit na zem. To je další kaňka,“ dodal. V nadcházejícím divizním střetnutí v Brumově (neděle 10.15), tak bude s největší pravděpodobností chybět.

1. HFK Olomouc – FC Slovan Rosice 0:2 (0:0)

Branky: 64. Sedláček, 73. Černý. Rozhodčí: Zaoral – P. Pospíšil, M. Pospíšil. ŽK: Buček, Krumpolc, Spurný – Malata, Černý. ČK: 89. Forch (H.). Diváci: 153.

HFK: Machalický – Krumpolc, Forch, Krejčí, Buček, Bernatík (70. Henkl), Červenka (70. Filípek), Spurný, Kotůlek, Stoklasa (65. Svrčina) – Novotný (76. Němec). Trenér: Jiří Derco.

Rosice: Juran – Kršák, Zezula, Drbal, Minárčík (67. Vítámvás) – Kugler, Koláčný (77. Selinger) – Černý, Novák (78. Blažík), Sedláček (67. Praks) – Malata (67. Dobrovodský). Trenér: Michal Kugler.