V dresu Sigmy se v těchto zápasech ale určitě neobjeví Marek Heinz, který se Sigmou už delší čas trénuje a o víkendu odehrál celé utkání proti Dubnici.

Podle trenéra Psotky, to však neznamená, že by se Heinz nemohl po návratu zase k mužstvu připojit. „Marek si zatím hledá angažmá, ale je možné, že až se vrátíme, tak budeme ve spolupráci pokračovat,“ řekl trenér Sigmy.

Kromě Heinze do Rakouska necestují ani Vojtěch Schulmeister, který si hledá angažmá v Nizozemsku, a Martin Hudec, jenž by měl v příštím týdnu vyrazit na testy do Německa nebo Švýcarska.

„Nejede ani Tomáš Kalas, který má drobné zranění. Všichni ostatní hráči budou v pondělí připraveni k odjezdu a podle zdravotního stavu se nakonec rozhodneme, kdo opravdu odcestuje,“ připomněl Psotka, že opory Daniela Rossiho a Michala Ordoše sužují zdravotní problémy.

V kádru pro Rakousko nakonec nechybí ani navrátilec z Koblenzu, brazilský tvůrce hry Melinho. „Je na něm vidět, že to fotbalista je. Ale pokud bude chtít hrát, tak bude potřeba, aby hodně zapracoval na kondici,“ řekl o něm Psotka po utkání s Dubnicí.

Melinho má v Olomouci ještě na rok platnou smlouvu, Sigma by ale byla radši, kdyby si třicetiletý Brazilec našel angažmá v zahraničí.