„Snažil jsem se být pozitivní, i když ten výkon nebyl dobrý. Prohrávali jsme 0:2, lidi nám nepomohli a i my sami jsme se dostávali do křeče," komentoval Dreksa své povzbuzováni, které se rozléhalo zamlklým Androvým stadionem.

Podle Dreksy chyběl Hanákům větší pohyb.

„V první půlce jsme byli těžcí a nemohli se rozběhnout. Naštěstí jsme ve druhé půlce začali makat a alespoň vyrovnali," oddechnul si olomoucký stoper.

Jakou cenu má pro vás tento bod?
Po tom šíleném prvním poločase můžeme být za bod rádi. První poločas byl nedůstojný. Ale zase klobouk dolů před tím, co jsme předvedli ve druhé půli. Začali jsme kombinovat. Plšek to výborně oživil. Hra už měla nějakou myšlenku a vytvářeli jsme si šance.

V posledních zápasech dostanete vždy z první střely na bránu gól. Jak těžké je to pro vaši psychiku?
Co k tomu říct. Je to na nas… Borec vystřelí, druhý hráč to od zad nacentruje na zadní tyč a je z toho gól. Tomu se nedá nijak zabránit. To je o štěstí. Ten první gól nás položil. Myslím, že jsme se s tím měli daleko lépe vypořádat. Naštěstí jsme ve druhé půlce začali makat a alespoň vyrovnali.

Během prvního poločasu jste hlasitě povzbuzoval své spoluhráče, ale zdálo se, že jste na hřišti jediný.
Upřímně jsem byl naštvaný. Prohrávali jsme 0:2, lidi nám nepomohli a i my sami jsme se dostávali do křeče. Snažil jsem se být pozitivní, i když ten výkon nebyl dobrý. Jenom pozitivními věcmi se z toho můžete dostat. Snažil jsem se to změnit, aby ještě žila nějaká naděje a nezabalili jsme to ve třicáté minutě.

Po přestávce nastoupil úplně jiný tým. Co se dělo v kabině?
Přišli jasné pokyny co změnit a zlepšit. Myslím, že alfou a omegou byl pohyb. V první půlce jsme byli těžcí a nemohli se rozběhnout. Tam byla největší chyba.

Čím si to vysvětlujete? Hráli jste důležitý zápas o třetí místo a výkon byl přesto bezkrevný.
Přesné tak. Je to něco, co musíme do dalšího týdne změnit. Zdálo se mi, že to bylo už v prvním poločase v Brně. Je tam taková lehkovážnost v myšlenkách a neplníme to, co si řekneme.

Nechybí Sigmě na hřišti víc takových typů jako vy, kteří by vyhecovali tým?
Je to možné. Musíme se donutit k běhání, k větší radosti ze hry.

Je na týmu znát, že se teď nedaří?
Tak já osobně na týmu žádné špatné rozpoložení nevidím. Během týdne i na rozcvičce před zápasem je všechno v pořádku. Ale když pak přijdeme na zápas, tak to není ono. Ale věřím tomu, že se to zlomí. Potřebovali jsme takový zápas, kdy budeme úplně ve sračkách a zlomíme ho. Snad nás to nakopne.

Po přestávce hru oživil Plšek. Co říkáte na jeho výkon?
Fantastický výkon. Nevím, kolikátý to byl start v lize, ale to co si na hřišti dovolil, klobouk dolů. Pak to korunoval i gólem, takže pecka. Dnes mu můžeme poděkovat, protože v prostředku to výborně rozjezdil.

Zápasy s Mladou Boleslaví vždy bývají hodně tvrdé. Byl to pro vás problém?
V prvním poločase do toho chodili hodně tvrdě, často i rukama. Byli hodně agresivní a prohráli v prvním poločase jsme s nimi mnoho soubojů, kvůli čemuž jsme se nedostávali do hry. Ve druhém poločase jsme to ale změnili.

Co tato remíza znamená v boji o třetí místo?
Třetí místo máme pořád na distanc. Je také důležité nepustit před sebe Liberec s Boleslaví. Teď musíme vyhrát na Dukle.