„Nečekal jsem, že se do toho tak dostanu. Užívám si teď každou chvíli, protože jednou jste dole, jednou nahoře,“ řekl šťastný střelec.

Ten přiznal, že matematika sice není jeho nejsilnější stránkou, ale tuší, že Sigma má k záchraně blízko.

„Stoprocentní to ještě není, ale jsme na tom dobře,“ usmíval se Klesnil, kterému nechybělo moc k prvnímu ligovému hattricku. V 51. minutě hlavičkoval z malého vápna těsně mimo.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU VČETNĚ FOTOGALERIE: Záchrana je na dosah. Sigma vyprášila Klokanům kožich

Nelekl jste se toho hattricku trochu?
Svítilo mi do očí slunko. Přivřel jsem oči a balón jsem pořádně neviděl. Je to škoda. Asi jsem se toho trochu leknul. Na druhou stranu jsem šťastný i za ty dva góly. Ještě jsem měl šanci v prvním poločase. To se měl vyřešit lépe. Byl tam volný Kůča, ale já jsem zbrkle vystřelil.

Alespoň nemusíte platit za hattrick do kasy…
To je pravda. Za hattrick je tam pěkná pokuta. Samozřejmě to neznamená, že jsem ten gól nedal kvůli tomu. To já bych ho dal rád. Každopádně jsem šťastný, že jsme vyhráli. Hráli jsme fantasticky zezadu. Je to důležité vítězství. Konečně se už uklidníme a sezonu dohrajeme v dobrém rozpoložení.

Byl to pro vás zatím nejlepší zápas v lize?
Já jsem šťastný za každý zápas, ve kterém nastoupím. Ale je to pro mě asi jeden z nejlepších zápasů. Určitě půjdu domů a oslavím to s přítelkyní. Možná si dám večer víno.

První start v sezoně jste si připsal na podzim právě s Bohemkou. Nastoupil jste na poslední tři minuty a gólman Sňozík vám chytnul gólovou šanci. Vzpomněl jste si na to?
Ano, vzpomněl jsem si na to. Dokonce mi otec od přítelkyně psal, ať mu to oplatím. Musím mu zavolat a poděkovat, že mě tak vyhecoval.

Se Sňozíkem jste se o tom nebavili?
Ne. My jsme se ani nepotkali. Chtěl jsem ho pozdravit. Ale asi byl na mě nasr… Takže je možná dobře, že jsme se nepotkali. (usmívá se).

Vstřelil jste už pátý gól v sezoně a dohnal jste tak Adama Varadiho. Chtěl byste vyhrát souboj o nejlepšího střelce týmu?
Vyhrát bych určitě chtěl. Nečekal jsem, že se do toho tak dostanu. Užívám si teď každou chvíli, protože jednou jste dole, jednou nahoře. Snažím se využít toho, že se mi daří. Musím se rvát v každém zápase. Pracovat pro tým. Je to kolektivní sport. Musíme si všichni pomáhat a jenom tak můžeme vyhrávat. Není to o jednotlivcích.

Je klíčem k záchraně i dobrá parta, kterou evidentně máte?
Jistě. V kabině máme vynikající partu. Kluci jsou super. Jsme pořád pozitivní. Děláme si srandičky, což je taky důležité. Trenér, to je borec. Taky pořád dělá srandu. Já se tam pořád jenom směju. Atmosféra v kabině je základ. Jak není parta, nemůže to fungovat.

Trenér před utkáním avizoval, že jde o duel jara. Odpovídal tomu i příprava na zápas?
Přesně tak. Poctivě jsme se na to připravovali. Trenér nás nechtěl moc svazovat, takže nás povzbuzoval a zase něco zavtipkoval. Abychom byli odreagovaní. Chtěli jsme hrát dobře zezadu. K ničemu jsme je moc nepustili. I záloha hrála výborně. Sice tam měli nějaké šance. Jednu po rohu, kdy jsem tam netrefil míč. Pak naštěstí platilo nedáš dostaneš.

Berete to tak, že už jste zachránění?
Tak já neumím pořádně počítat. Tedy jak co. Peníze spočítat umím. (směje se) Vím, že máme devět bodů náskok a jsou čtyři kola do konce. Takže stoprocentní to ještě není, ale jsme na tom už dobře.

Jste teď rozjetí. Jak se těšíte na Spartu?
Na Spartu teď pojedeme s tím, že tam chceme uhrát dobrý výsledek. Soustředit se teď ale budeme hlavně na pohár, protože ten chceme vyhrát.

Ondřej Kašlík