Tehdy málokdo tušil, že to bude na dlouhé měsíce poslední Hartigova branka. Jenže hned v dalším kole mu jeden z kladenských obránců prokopl lopatku a začal tím sérii zranění táhnoucí se celou sezonou, kterou i do té nadcházející prodloužil důrazný útočník ve středečním utkání s Hradcem, kdy se už v sedmé minutě pro svalové problémy musel nechat z hřiště odnést na nosítkách.

Rozhovor


Lukáši, zjistili už lékaři, co se vám se stehnem stalo?


Zatím se přesně neví, co s tím je. Údajně to může být utržené, ale také nemusí. Fyzioterapeut Urban mi říkal, ať počítám se čtyřmi týdny naprostého klidu, pak se uvidí.

To není moc dobrá zpráva před začátkem ligy…

Je to smutné. Po přípravě, když už konečně měla začít liga, tak se zraním. Zvlášť začátek je pro náš tým tak důležitý. Je to škoda. Určitě to budu chtít nějak urychlit, vždycky se o to snažím, ale zatím se toho ještě moc neví.

Měl jste tyhle svalové problémy i dříve?

Už v Petrohradu se mi to občas stávalo, ale v Artmedii jsem s tím měl klid. Až teď to zase začalo.

Čím to je, že je pro vás Sigma tak zakletá?

No, čím to je, nevím. Možná jsem rychlostní typ hráče a jak zaberu, tak…

Téměř celou sezonu jste měl zdravotní problémy, není toho už na vás trochu moc?

Tak je to trochu nešťastné, ale že bych se tomu nějak poddával, tak to vůbec.

Natržené to není, říká specialista


Přínos útočníka Lukáše Hartiga pro Sigmu je kvůli zraněním malý. V klubu nicméně věří, že ani zdaleka neřekl poslední slovo. „Nejsme nadšení z jeho zdravotních problémů, ale jeho role u nás není jen hráčská. Přivedl ho k nám ve svízelné situaci pan Petržela a s ním jsme získali i osobnost, která pomohla ostatním posílit sebevědomí,“ vysvětlil sportovní manažer Augustin Chromý.
Nabízí se i otázka, jestli klub nepodcenil při nákupu zdravotní stav hráče. „Hartig vstupoval do vrcholového fotbalu v dospělém věku a vzpomínám si, že už tehdy se řešilo, zda jeho organismus do té doby neznámou zátěž zvládne. Každopádně k nám přišel zdravý. Teď má sice problémy, ale věříme, že se dá do pořádku,“ myslí pozitivně Chromý.
Naposledy se zranil ve středu. „Diagnóza je zatím nejasná, jde o svalové zranění s charakterem natažení,“ upřesnil fyzioterapeut Ivan Urban. „Vyšetření na ultrazvuku ukázalo, že by nemělo jít o natržení, každopádně hráče čeká minimálně čtrnáct dnů klidu, spíše ale čtyři týdny. Bude důležité nic neuspěchat,“ zdůraznil Urban.