„V tomhle zápase mě opravdu nohy nesvrběly,“ řekl zkušený fotba-lista, kterého do základní sestavy nepustilo stále se ozývající svalové zranění.

Rozhovor

 


* Nakonec jste ale přeci jen nastoupil…

Celý týden jsem zase netrénoval. Dohodli jsme se s trenérem, že pojedu s týmem a zkusím předzápasový trénink a poté se rozhodneme. Až tam jsme se dohodli, že na pár minut bych to mohl zkusit.

* Domácí fandové na vás nezapomněli. Vaše jméno vykřikovali už při rozcvičce…

Vnímal jsem je. Byl to super pocit. Celé utkání bylo fantastické z pohledu fanoušků. Je báječné hrát před takovou kulisou. Oni fandí opravdu celých devadesát minut.

* Neměl jste při ofenzivním trápení Olomouce chuť vběhnout na hřiště dříve?

Abych řekl pravdu, tak jsem ten zápas neprožíval ani z jedné, ani z druhé strany.

* Takže ani neproběhlo žádné předzápasové hecování s někým?

Mluvil jsem jen s Emilem Kristkem. Ale on věděl, že asi nenastoupím, takže měl určitě z toho radost. (smích) Aspoň mi tu nechal lístky pro rodinu. Takže spokojený jsem byl i já. (smích)

* Olomouc vstřelil v úvodních třech ligových kolech pouze jednu branku, navíc ze standardní situace. Čím to podle vás je?

Těžko říct. Asi si musíme zvyknout na nový systém 4-3-3. Vminulé sezoně jsme hráli na dva útočníky.

* Ale včera to vypadalo, že spíše hrajete pouze na jednoho hrotového hráče…


Michal tam běhal sám. Měl hodně složitou práci. Běhat mezi dvěma stopery, kteří hru navíc ještě roztáhli. Když jde na samotného útočníka dlouhý balon a on homáještě udržet mezi třemi obránci. Navíc když ho ostatní hráči nedoplňují.

* Je bod z Ďolíčku úspěchem, nebo ztrátou?


Spíše je zasloužený. Domácí měli nějaké šance. Třeba Dalibor Slezák tam měl stoprocentní v první půli.

* A na konci po vaší přihrávce jste mohli slavit vy. Rozhodčí však mylně odmával ofsajd…


Původně jsem si myslel, že je to ofsajd. Ale pak mi bylo řečeno, že po zhlédnutí záznamu v televizi to asi byla regulérní branka. Škoda, rozhodčí to měl těžké na posouzení.