Petr Uličný, trenér 1. FC Brno

Petr Rada si vybírá mladší asistenty, což je správné. Pavel Hapal je bývalý reprezentant, byl v cizině, umí řeči. Jeho trenérská kariéra jde rychle nahoru. Za krátký čas už trénoval skoro tolik klubů jako já, a to je o dvacet let mladší (smích). Hapal je velmi dobrá volba, přeju mu to. Je to prestižní funkce, pokud ji bude dělat, ještě se zvýší jeho kredit.

Roman Pivarník, trenér 1. FC Tatran Prešov

Pavel Hapal je určitě dobrá volba. Hrál za národní tým i v zahraničí, umí komunikovat s hráči, má mezi nimi respekt. I asistent u reprezentace je pro každého trenéra velká pocta, hlavně když je ještě mladý. Pro něj samotného je to možnost získat další zkušenosti s mezinárodním fotbalem. České kluby toho v evropských pohárech moc neodehrají a takhle bude u mezistátních zápasů, které jsou po všech stránkách o něčem jiném, než ligové.

Zdeněk Psotka, trenér SK Sigma Olomouc

Myslím, že Pavel Hapal je stoprocentně dobrá volba. Pavel je obrovská persona, má mezi hráči jméno, působil i ve velkém fotbale i v reprezentaci. Po lidské stránce by měl hráče zvládnout, pohlídat je, třeba v případě nějakých porušení životosprávy, která v minulosti byla. Spoustu věcí dokáže hráčům vysvětlit a předat, je mezi nimi respektovaný.

Vlastimil Palička, bývalý trenér SK Sigma Olomouc

V médiích už se hodně psalo o tom, že u reprezentace by neměli být asistenti, kteří jsou zároveň hlavními trenéry v prvoligových klubech. A podle mě je to správně. Bez ohledu na jméno, není to nic proti Pavlovi, hovořím obecně, si myslím, že to není ideální řešení. Protože ta práce obsahuje spoustu věcí. Není to jen o reprezentačních srazech, ale i o hodně věcech v mezidobí, například o sledování hráčů. Takže podle mě bychom se měli spíše přiklonit k praxi, že asistenti nepracují v ligových klubech. A výběr Pavla Hapala? To záleží na hlavním trenérovi. Pokud si ho Petr Rada vybral, tak je to dobrá volba. Rozhodně je to lepší, než kdyby mu ho někdo nadirigoval.

Leoš Kalvoda, trenér Karviné

Samozřejmě je to super, je to Olomoučák. A je to kvalitní trenér, což naposledy ukázal s Nitrou. Asistent by měl mít blízko k hráčům, protože hlavní trenér, to je především autorita. A Pavel bude mít k hráčům hodně blízko. Jednak je respektovaný, protože jako hráč byl úspěšný, a navíc se spoustou hráčů ještě hrával, když se vrátil, v Olomouci s Ujfalušim a Kováčem. A exolomouckých hráčů je v týmu dost, i tohle by jim mohlo pomoci.