Také jejich šance na třetí místo které zaručuje místo v Evropské lize, jsou už spíše jen teoretické.

Hanáci vedli od 30. minuty, kdy se po pěkné kombinační akci dostal za teplickou obranu Jan Navrátil a střelou po zemi prostřelil brankáře Slavíka.

Domácí vyrovnali těsně ve 44. minutě. Libor Došek přiťukl hlavou míč do vápna Vondráškovi a po faulu Škerleho, který ke všemu dostal červenou kartu, se kopala penalta.

„Bylo to ode mě daleko. Zdálo se mi, že už ta první přihrávka na Doška šla do ofsajdu. Aleš pak říkal, že šli oba do skluzu a míč odehrál on, ale neviděl jsem to ještě na videu, takže opravdu těžko posuzovat,“ řekl k důležité situaci trenér Olomouce Zdeněk Psotka.

Brankář Blaha pak sice vystihl směr Vachouškovy střely, ale nedosáhl na ni.

Bez vyloučeného šéfa defenzivy po přestávce hosté především poctivě hlídala remízu. „Myslím si, že jsme hráli stejně dobře v jedenácti jako v deseti. Samozřejmě v prvním poločase to bylo z hlediska držení míče a dostávání se do šancí lepší. Ve druhém poločase už jsme museli hrát trochu obezřetněji,“ uvedl Psotka.

Sigmu několikrát podržel dobrými zákroky gólman Blaha. Zejména proti Ljevakovičovi musel olomoucký brankář několikrát ukázat své umění, čtvrt hodiny před koncem pak zlikvidoval i nebezpečný pokus Zoubeleho z voleje. „Martin dostal šanci doma s Libercem, a tam to zvládl velice dobře, takže jsme se rozhodli, že mu ji dáme znovu a dnes byl zase tím, který nás několikrát podržel. Zatím tu šanci drží pevně,“ řekl na adresu mladého brankáře kouč Psotka.

Dvakrát Blahovi muselo pomoct také štěstí. Nejprve v úplném závěru prvního poločasu, kdy byla po vyloučení Škerleho obrana Sigmy dezorientovaná, se střela Vondráška odrazila od břevna. Podruhé pak v poslední minutě, kdy zkušený Vachoušek zblízka přestřelil.

V závěru mohli vítězství strhnout na svou stranu i Olomoučtí. Ordoš, který v prvním dějství po necelé půlhodině nastřelil spojnici břevna a tyče, několikrát velmi dobře spolupracoval se střídajícím Tomášem Janotkou, jedenáctý ligový gól, kterým by v tabulce střelců dohnal vedoucího Marka Kuliče z Mladé Boleslavi mu ale souzena nebyla.

„Myslím, že jsme měli navíc. Jsem přesvědčený, že kdybychom hráli celý zápas v jedenácti, tak jsme to tady zvládli. Měli jsme na to, abychom tady tři body získali a měli jsme je tady uhrát. V posledních patnácti minutách, kdy už Teplice začaly hrát fotbal, jsme měli dobré šance. Na druhou stranu v poslední minutě měli také Teplice velkou šanci, takže jsme nemuseli mít ani bod,“ uvedl olomoucký kouč.

FK Teplice – Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Branky: 44. Vachoušek z pen. – 31. Navrátil. Rozhodčí: Mikel – Mencl, Teuber. ČK: 44. Škerle (Olomouc). ŽK: Došek – Bajer, Škerle. Diváci: 3940.

Teplice: Slavík – Siva (75. Zoubele), Lukáš, Matula, Rosa – Kalivoda (63. Doležal), Ljevakovič, Vachoušek – Veverka (66. Stožický), Vondrášek – Došek. Trenér: Plíšek.

Olomouc: Blaha – Rossi, Škerle, Komárek, Machalický – Bajer, Kaščák, Hubník (64. Šultes) – Ordoš, Navrátil (80. Štěpán), Petr (46. Janotka). Trenér: Psotka.

Hodnocení pro Sigmu za remízu v Teplicích

Martin Blaha – 8/10: V prvním poločase podběhl jeden z mnoha teplických centrů, ale od té chvíle už si počínal suverénně. Při střelách z dálky Sigmu několikrát podržel. Na své straně měl i Štěstěnu.
Daniel Rossi – 6/10: Na pravé straně obrany hrál znovu velmi dobře. Po změně stran a vyloučení Škerleho zvládl i přesun na post stopera.
Aleš Škerle – 5/10: Sehrál smolný poločas. Vážnou minelu neudělal, ale přimotal se k penaltové situaci, po níž šel předčasně pod sprchu.
Martin Komárek – 7/10: V soubojích s habánem Doškem si uměl poradit, přestože od něj hned po několika minutách inkasoval ránu loktem. Výrazně prohrál ve vzdušném prostoru jen jednou a byla z toho penalta a vyrovnání.
Milan Machalický – 5/10: V první půli potvrzoval, že právě na levém beku tlačí Sigmu bota nejvíc. Po jeho straně byly Teplice nebezpečné. Postupem času se však lepšil.
Marek Kaščák – 6/10: Kapitán ukázal obě tváře. Mnohokrát vystihl rozehrávku Teplic a založil nebezpečný protiútok, stejně tak ale dokázal vlastní nepřesností slibnou akci pokazit. Toho prvního ale bylo tentokrát víc.
Lukáš Bajer – 6/10: Lépe si vedl paradoxně ve druhém poločase, kdy se Hanáci spíš bránili. Své si odpracoval.
Jakub Petr – 6/10: Bylo vidět, že je v poslední době v pohodě Hodně se nabízel, chtěl hrát. Bohužel také dosti kazil. V poločase odnesl Škerleho vyloučení střídáním.
Jan Navrátil – 7/10: Byl pod pečlivým dohledem a asi je hodně pokopaný. Několik velmi ostrých zákroků na něj sudí Mikel nepochopitelně přehlédl. Zaslouží pochvalu za chladnokrevné zakončení.
Michal Hubník – 8/10: V prvním poločase ho bylo plné hřiště. Kdyby si lépe počínal v zakončení, aspiroval na desítku.
Michal Ordoš – 7/10: Do šancí se dostával až obdivuhodně snadno. Jenže ta koncovka! Kdyby proměnil jen polovinu svých příležitostí, Kulič už o střelecké koruně ani nepřemýšlí.
Tomáš Janotka – 6/10: Na pravou stranu obrany zapadl bez problémů. V závěru perfektně podporoval ofenzivu. Chyběla gólová třešnička.