Už v úterý se k mužstvu připojí útočník Michal Ordoš a na příchodu dalšího forvarda vedení Sigmy usilovně pracuje.

Podaného hostování ze Sparty bylo dohodnuto už před Vánoci. Pražané tolik stáli o mladého trenéra Václava Jílka, že neváhali splnit Sigmě její požadavky ohledně hráčské kompenzace.

Levonohý záložník se tak stal první vlaštovkou avizované spolupráce mezi oběma kluby. Další fotbalista by totiž měl z Letné dorazit do poloviny ledna.

„Podaný je ale mojí volbou,“ upozorňuje šéf sportovního úseku v Sigmě Jan Gottvald.

„Podaný byl vytipovaný ještě v době, než k nějaké spolupráci Sparty a Sigmy přišlo. Já jsem tehdy ještě vůbec nevěděl, že tady nějaký asistent Jílek existuje,“ tvrdí Gottvald, který do levého záložníka, který ale může nastupovat také v obranné čtveřici, vkládá velké naděje.

„Hodně si od něj slibuji. Podle mě je to ten Urbánek za mlada, o kterém jsem mluvil. Dostatečně rychlý a s levou nohou natolik kvalitní, že by nám to mohlo pomoct,“ řekl manažer Hanáků.

Další posilou ze Sparty by mohl být slovenský záložník Peter Grajciar.

„Do 15. ledna přijde ze Sparty ještě jeden hráč. Mám v mysli dvě jména a budu rád, když se dohodneme a jeden z nich tady bude,“ řekl Gottvald.

Gottvald už sbírá body u fanoušků

Se Spartou Sigma také jedná o odchodu talentovaného Tomáše Přikryla.

Fotbalistu, který zazářil na letním mistrovství Evropy devatenáctek chce do rudého dresu přetáhnout generální manažer Sparty Jaroslav Hřebík, jenž byl i koučem stříbrného českého týmu na šampionátu v Rumunsku.

„Je tady nabídka ze Sparty, co se týká Přikryla, ale to není tolik moje parketa. Bude to záviset i na vedení, jestli se ji rozhodne akceptovat,“ prohlásil Gottvald, jenž už sklidí další plody své práce a rozhodně získá kladné body u většiny fanoušků.

Z hostování v rakouském Kapfenbergu se mu podařilo vyvázat nejlepšího kanonýra ligové sezony 2009/2010 Michala Ordoše, který se na Hanou vrátí po půl roce.

„Samozřejmě to bylo složité. Ordoš je pořád velice kvalitní hráč. Jsem rád, že se to podařilo, protože v mnoha utkáních, byť v polovině nehrál v základní sestavě, patřil k těm lepším hráčům. Museli jsme respektovat nějaké podmínky, které nám Kapfenberg předeslal. Ale povedlo se a jsme moc rádi, že je tady,“ řekl Gottvald.

Hledá alternativu za Ordoše

A okamžitě předeslal, že dělá vše proto, aby po Ordošovi ulovila Sigma ještě dalšího středního útočníka.

„Měl by být alternativou za Ordoše, kdyby se ten třeba zranil. Případně, aby se s ním podělil o místo v útoku. Mám také pocit, že je potřeba, abychom mužstvo trochu výškově zvedli. Protože malí hráči si nedokáží vytvořit tolik prostoru, aby se narodila nějaká šance nebo standardka,“ sdělil sportovní manažer Sigmy krátce poté, co se vrátil z kabiny prvního týmu, kde měl k hráčům úvodní proslov.

„Řekl jsem hráčům hlavně to, aby se v přípravě věnovali maximálně fotbalu, protože nás nečeká nic lehkého,“ prozradil.

„Je třeba, aby všichni byli v přípravě natolik zodpovědní, aby se to pak odrazilo i v zápasech. Myslím, že se nám to podaří, protože se na jaro všichni těší a chtějí napravit to, co se na podzim stalo. Věřím, že by to mohlo fungovat,“ uzavřel optimisticky.