Nejlepší střelec letošního ročníku soutěže neunikl pozornosti divizního Šumperku, který o něj má velký zájem. „Musím si to pořádně promyslet, ale myslím, že není zapotřebí někam utíkat," říká Vilém Papica.

Nové Sady jsou na druhém místě tabulky a vy máte na kontě sedmnáct vstřelených branek. Jak jste spokojen s letošním podzimem?

Jako mužstvo jsme naprosto spokojeni. Coby nováček jsme se dostali na druhé místo za Kozlovice, které soutěž hrají hrozně dlouho. My jsme spokojení, i když ten odstup je docela velký. My jsme ale postupové ambice neměli, takže se na to můžeme dívat určitě pozitivně. Co se týká mě, tak jsem samozřejmě spokojený, že se mi podařilo dát tolik gólů a zúročit práci celého mužstva.

S třígólovým náskokem figurujete na prvním místě tabulky střelců krajského přeboru. Máte z toho radost?

Myslím, že je to krásné. Tolik gólů během podzimní části se mi ještě nikdy nepodařilo dát. Abych pravdu řekl, tak těch šancí jsem měl mnohem víc. Kdybych zachoval klidnou hlavu, tak mohlo být mnohem víc gólů, ale to bych taky hrál asi jinou soutěž (usmívá se).

Jaký je váš recept na góly?

Já myslím, že je to spíš zásluhou hry celého týmu. Nějaký recept vyloženě nemám, ale jako tým jsme se snažili hrát útočný fotbal, který se bude líbit divákům. Myslím, že se nám to povedlo, protože jsme dali nejvíce gólů ze všech týmů soutěže.

Vy jste nasázel čtyři góly do sítě Zlatých Hor a hattrick jste si připsal v zápasech proti Dolanům a Kralicím. Na tato utkání vzpomínáte z celého podzimu nejvíce?

Na Zlaté Hory vzpomínám rád, ale nejvíc se asi podařil zápas proti Kralicím, kdy jsme prohrávali po nějakých dvanácti minutách 2:0 a ve dvacáté minutě jsme dostali červenou kartu, a stejně jsme to dokázali otočit. Já jsem dal hattrick a na tenhle zápas určitě vzpomínám nejradši.

Kozlovice mají na čele tabulky devítibodový náskok. Dá se s tím na jaře ještě něco dělat?

Dělat se dá něco vždycky. Třeba minulý rok, kdy jsme postupovali z I. A třídy, tak jsme šli do jarních bojů z druhého místa a měli jsme ztrátu pět nebo šest bodů, a nakonec jsme o deset vyhráli. Čili vždycky se dá něco udělat. Uvidíme, v jaké formě budou Kozlovice a v jaké formě budeme my. Já si myslím, že jarní část nám vychází vždycky hodně dobře, takže to bude ještě zajímavý souboj.

Vaše výkony neunikly ani pozornosti klubu z vyšší soutěže. Zájem o vás projevil divizní Šumperk. Jak celá záležitost vypadá nyní?

Ta jejich nabídka přišla po čtvrtém kole a já jsem ji odmítl, protože jsem chtěl zůstat v mančaftu, ve kterém jsem rozjel sezonu. Nechtěl jsem nikam utíkat. Po sezoně mi ze Šumperku volali znovu, a je potřeba si to pořádně promyslet. Jak říkám, není zapotřebí někam utíkat, v Olomouci mám práci i byt, takže nějaký odchod pro mě není prioritou. Příští týden by měli ze Šumperku přijet do Olomouce, abychom se o tom pobavili.

Odcházet z týmu, který je v tabulce nahoře, do mančaftu z vyšší soutěže, který ale bojuje o záchranu, asi není až tolik lákavé. Je to další důvod zůstat na Nových Sadech?

Říkáte to naprosto přesně. Na druhou stranu Šumperk asi nepatří tam, kde je. Oni vždy měli postupové ambice. Uvidíme, s čím přijdou, ale je pravda, že lépe se hraje na špici tabulky než na jejím spodku.