Miloši, jak jste viděl zápas. Výsledek byste možná před zápasem brali, ale teď to asi hodně bolí, že?
Před zápasem by možná někdo prohru 0:1 bral, ale po tom vývoji s tím prostě spokojený nejsem. Po těch šancích a gólových situacích se mi to špatně hodnotí. Za nasazení a bojovnost kluky chválit nechci. To musí být automatické. Ale chci je pochválit za to, že jsme odstranili ty naivní chyby, které jsme dělali proti Baníku. Každý si hrábl opravdu na dno.

Co se stalo s týmem, který v pondělí dostal čtyři góly a dnes se vyrovnal jednomu z elitních evropských mužstev?
S Baníkem jsme byli pomalí, všude pozdě. Dneska do defenzivní části to bylo fakt super. Síla Sevilly dopředu je vážně obrovská a to si nevypracovali skoro žádnou tutovou šanci. Měli náznaky, střely, ale nic úplně vyloženého. To Baník měl čtyři tutovky do prázdné brány. Co mě ale hodně trápí, to je naše zakončení. To je až k zbití. Prepáčtě, že to tak musím říct. Teď se tady pomalu radujeme, že jsme prohráli 0:1 a přitom jsme měli tolik šancí. Proč je nedáme? Oni pak dají gól z toho, co ani není taková šance.

Dalo se s tou gólovou situací něco dělat?
Ten hráč dostal skvělý balon mezi stopery, to se těžko brání. Pak zvolil skvělé řešení, z jedničky to napálil bodlem. U nás v lize by si to každý přebíral a zkoušel pak třeba gólmanovi dělat kličku. Tenhle to poslal v plném běhu a nedal mi vůbec šanci. Chtěl jsme mu zmenšit úhel, ale vůbec nešlo zareagovat.

Přišlo přes 11 tisíc diváků, kteří vytvořili fantastickou kulisu. Jak se vám v ní hrálo?
Tohle je druhé pozitivum zápasu a strašně velké. Každý přišel na Sevillu, i já, kdybych nebyl fotbalista, bych na ni přišel. Ale to, jak diváci fandili, to bylo neskutečné. Mrzí mě, že je takhle nenaženeme na tu ligu. Vím, že se nám momentálně nedaří a bodově na tom nejsme dobře… Ale kdyby na ligu chodilo třeba sedm osm tisíc a takhle fandili, tak se nám hraje úplně jinak. Diváci byli vážně fantastičtí. Doufám, že jsme se jim trochu revanšovali za Baník a odčinili to tím, že jsme se Sevilly nezalekli.

Trenér Václav Jílek tleská publiku po heroickém výkonu svého týmu v zápase se Sevillou
Jílek po Seville: Obrovský respekt k hráčům i divákům. Porážka teď hodně bolí

Jako outsider nemáte co ztratit

Jak vidíte šance do odvety.
Odveta bude vážně těžká. Museli bychom tam vyhrát a oni góly moc nedostávají. Věřím, že pořád můžeme překvapit. Já mám teď však před sebou spíš ligu v Jablonci, protože i tam se chceme nastartovat. Pokud budeme hrát jak dneska, tak se to povede. Když tedy začneme dávat góly.

Jak zvládáte náročný program. V jedenácti dnech musíte zvládnout čtyři zápasy. Menší kluby na to pak často dojíždějí.
Je to tak. Minulý rok to měl Zlín podobné. I Boleslav, která byla v předkolech, byla v lize rozpačitá a celý rok hrála dole. Doufám, že nás to nepotká. Nevím, čím to může být. Jestli je to o přepínání mezi těmi dvěma soutěžemi, o podcenění… Nevím. Ale věřím, že v Jablonci už to zlomíme.

V jste přece jenom už matador, ale myslítě, že třeba mladší hráči s tím mají problémy? Že nezvládnou stejně přistoupit k ligovému zápasu jako k duelu se Sevillou?
Těžko říct. Ostatním do hlav nevidím. Třeba já jsem to dnes bral jako normální zápas. Věděl jsem, že se od nás nic nečeká. Tyto zápasy se hrají lehčeji. Z pozice absolutního outsidera vážně nemáte co ztratit. Berete to jinak než v lize. Tam víte, že když uděláte chybu, tak vás to stojí body.

Gólman Sevilly Tomáš Vaclík. Sigma Olomouc vs. Sevilla FC
Sevillský Vaclík: Atmosféra byla perfektní, Sigma si nezasloužila prohrát