„Na gólech nesu svůj podíl viny. Takový je prostě fotbal. Jediné, co se dá dělat, je zápas zanalyzovat 
a chyby už neopakovat," řekl osmadvacetiletý gólman.

„Na ten výsledek existuje jen jediná odpověď – výhra v zápase 
s Mladou Boleslaví," dívá se už raději k dalšímu ligovému kolu.

Jak jste vstřebal čtyřgólový příděl?
Samozřejmě, nic příjemného to nebylo. To není nikdy, když dostanete čtyři góly. Teplice byly kvalitnější než my a vyhrál ten lepší. Bohužel, ale bylo to tak. Nám nezbývá, než se oklepat. Jediná odpověď, kterou na to můžeme dát, je výhra v domácím zápase s Mladou Boleslaví.

Vy s oblibou říkáte, že každý gól se dá chytit. Jak jste viděl ty teplické?
Nesu na tom i já svůj podíl viny. Nemá cenu hledat nějaké alibi. Už jsem to probíral 
s trenérem Tomášem Lovásikem. Takový je prostě fotbal. Zažil jsem takové zápasy už dřív. Jediná možnost je ty zápasy zanalyzovat a ty chyby neopakovat. To je asi to nejpodstatnější. Chyby dělá každý, ale důležité je neopakovat je.

Všechny góly padly po centrech. Která situace byla pro vás nejhorší?
Těch centrů tam chodilo hrozně moc. Teplice měly hodně rohů i standardek. Myslím, že rozhodčí jich tam pár odpískal, i když by nemusel. Já jsem se na to snažil chodit a mužstvu co nejvíc pomoct. To platilo i u toho druhého gólu, kdy jsem na ten centr chtěl jít. Pak jsem ale ustoupil dozadu, Abdoulaye tam Jindráček přehlavičkoval a byl z toho gól.

Třetí gól padl po vašem zásahu, zároveň tam byli i tři vaši spoluhráči. Jaké to bylo z vašeho pohledu?
Myslím, že Vachoušek tam šel do hlavičky a já jsem mu to chtěl sebrat z hlavy. Měl jsem to na konečky prstů,
a bohužel to spadlo přímo 
k nohám Nivaldovi. Tam to bylo trochu nešťastné. Často se stane, že do toho na poslední chvíli sáhnu a náš obránce to odkopne na roh nebo pryč. Teď to spadlo přímo k němu a byl z toho gól. Každopádně jsem měl být asi trochu líp postavený a taky líp přečíst ten centr. To bylo asi jediné, co se dalo udělat jinak.

Nevzpomněl jste si náhodou na podzim? Tam byla pasáž, když jste si často nechytil na míč 
a tahal z brány jeden míč za druhým.
Na podzim přímo ne, ale samozřejmě takové zápasy jsem zažil. Někdy jsou zápasy, kdy brankář chytne všechno, ani neví jak, a někdy to prostě tak dobře nejde. Důležité je zůstat pořád pozitivní a věřit si.

Mohl se na vás nějak podepsat skvělý výsledek prvního zápasu se Slavií?
Slavii jsme porazili 5:1, ale nemyslím si, že bychom létali v oblacích nebo ztratili pokoru. Teplice jsou kvalitní tým. Prostě nás přehráli, a my jsme se prakticky nedostali do hry. Nedařilo se nám kombinovat, všechno měli oni. Když se nad tím zamyslím, tak jsme těch gólů mohli dostat asi i víc. Třeba když tam na mě šli sami dva. Kdyby to přihrával, tak to šlo do prázdné branky.