„My sice chceme vyhrát každý zápas, soupeř byl ale lepší, takže dnes můžeme být i s jedním bodem spokojení," přiznal strážce domácí svatyně.

Během utkání pochytal řadu příležitostí soupeře, jednou byl ale krátký. Ani při Doležalově hlavičce, která znamenala vyrovnání na konečný 1:1, přitom nebyl bez šance.

„Měl jsem to na ruce," litoval ostřílený brankář, který byl z inkasované branky hodně rozmrzelý.

„Dostali jsme gól ze standardky, což by se se silou, kterou máme ve vápně, nemělo stávat. Bohužel jsme nechali hráče Sigmy hlavičkovat."

Víc práce měl v úvodním dějství, kdy několikrát využil své zkušenosti.

„V prvním poločase jsem si celkem zachytal. Po přestávce už Sigma kromě nastřeleného břevna nic neměla. Soustředili jsme se víc na obranu, na druhou stranu jsme nic nepředvedli směrem dopředu. Věděli jsme, že Sigma je kvalitní tým, což potvrdila. Předvádí technickou rychlou hru po krajích, bod je pro nás opravdu jako vítězství," dodal Dušan Melichárek

Tři body by si Sigma zasloužila

Stejně jako on, tak i jeho protějšek Zdeněk Zlámal nebyl daleko od toho, aby gólovou střelu chytil.

„Šlo mi to od stehna do země, a pak to zapadlo do brány. Škoda. Každá střela se dá chytit, někdy je to ale těžké. Gólman potřebuje štěstí, tentokrát mě prostřelil. Když jsem to tečoval, tak jsem věřil, že jsem balon vyrazil, ten však zapadl pod břevno," krčil rameny olomoucký brankář.

Ten v průběhu zápasu příliš práce neměl, paradoxně i ze druhé a poslední střely domácích na bránu mohl inkasovat.

„Balon jsem viděl na poslední chvíli. Kdybychom dostali ještě druhý gól, to by bylo nespravedlivé," věděl Zdeněk Zlámal.

Podle jeho slov si Hanáci přijeli na Slovácko pro tři body, které si i zasloužili. Jenže fotbal se nehraje na krásu, ale na góly.

„Hráli jsme výborně, remíza je ztráta. Chleba se ale bude lámat na jaře. Na přední týmy bude tlak, uvidíme," nehází v boji přední příčky flintu do žita.

Zdeněk Zlámal čekal, že si v Uherském Hradišti zachytá daleko víc.

„Slovácko má dobrý tým. Po příchodu trenéra Habance se zvedli, také hrají pěkný fotbal. Se záchranou mít starosti určitě nebudou. Myslel jsem, že domácí budou s Doškem a Trousilem nebezpečnější při standardkách, my jsme si je ale dobře pohlídali," pochválil své spoluhráče.