„Už se nemůžu dočkat,“ řekl slovenskému deníku Šport před startem jarní části sezony. V 19. kole hrají Zlaté Moravce v Trnavě.

Ve slovenském klubu byl nejprve na zkoušce. A nakonec dostal smlouvu.

„Dostal jsem se do nejvyšší slovenské soutěže, konečně mám šanci stabilně chytat a být v klubu delší dobu, než pár měsíců,“ věří Skácel v úspěšnou budoucnost. „Jsem vděčný za důvěru a doufám, že ji svými výkony splatím,“ podotkl 204 centimetry vysoký gólman.

Kontrakt v FC ViOn dostal na rok s opcí.

„Brankář Skácel by měl být výraznou posilou,“ řekl Milan Galada, sportovní ředitel Zlatých Moravců pro agenturu Sita.

Skácel se znovu se pokusí o návrat do velkého fotbalu. Naposledy chytal v první lize v dubnu 2004, tehdy za Příbram v Blšanech.

V Marile hostoval ze Slavie, v kariéře už vystřídal 13 klubů. Z toho tři během sedmiměsíčního pobytu v Brazílii. Zatím posledním třináctým klubem jsou pro Skácela Zlaté Moravce.

„Připadám si, jako bych se fotbale živil už čtyřicet let,“ usmívá se Skácel. „Po dlouhé době je to návrat do velkého fotbalu, do první ligy,“ podotkl.

Někdejší velký talent českého fotbalu věří, že slovenskou šanci využije. „Občas se dívám na plakát české jedenadvacítky, která hrála na EURU 2000 na Slovensku. Jsem na něm i já. Každý z tehdejších hráčů je v nějakém evropském klubu. Občas mě to štve,“ řekl Skácel.

„Ano, mnohé jsem si pokazil sám. Chyběl mi větší pokora, trpělivost, schopnost prokousat se přes problémy. Kdyby to šlo, vrátil bych to zpátky. Ale život jde velmi rychle. Bohužel,“ dodal.