S inkasovaným gólem mohl těžko něco dělat, naopak úspěšnými zákroky při několika ošemetných situacích držel domácí mužstvo ve hře o body až do poslední minuty. Zkušenější spoluhráči v útoku ovšem gól nedali a tak tým z Holice vyšel bodově naprázdno.

„Když se nedostaneme do šestnáctky, nemůžeme dát gól,“ zhodnotil zápas mladý brankář.

Chytal jste dobře, ale nakonec je z toho zase nula bodů. Je to velké zklamání?
Je to zklamání samozřejmě. Je to škoda, protože jsme mohli ten zápas vyhrát. Jenže jsme se nedostali do šestnáctky, to pak nemůžeme dát gól. Musíme se soustředit na další zápas.

Slovácko bylo v útoku dost nebezpečné, měli dost šancí, takže jste si docela zachytal.
To jo, ale zase tak extrémně nebezpečné to nebylo. K pořádné střele se vlastně nedostali.

Vstup do jara se vám moc nepovedl, panuje v týmu nervozita?
Určitě, jsme na třetí příčce od konce, takže je to špatné. Tři zápasy před začátkem druhé ligy jsme vyhráli, ale teď máme zase dvě prohry. Je škoda, že se nám nepovedlo začít líp.

A vy osobně? Jak prožíváte roli jedničky, do které jste se dostal po zranění Martina Doležala?
Je to pro mě velká šance, tak se ji snažím využít. Je to škoda, když i přes slušné výkony prohráváme. To mě samozřejmě moc nepodrží.

Patříte k nervózním brankářům, nebo to zas tak neprožíváte?
Tak každý je asi trochu nervózní, ale jakmile rozhodčí pískne, tak je to v pohodě.

Pomáhají vám třeba nějak zkušenější spoluhráči?
Kluci mě samozřejmě trochu uklidňují, jsem mladý, tak mě musí trochu usměrnit a povzbudit. Ale neřekl bych, že nějak zvlášť. Povzbuzuje každý každého.

V roli jedničky jste nezklamal. Jak to bude vypadat, až se uzdraví Doležal?
Teď má ruku v dlaze, takže ještě tak dva tři týdny bych měl chytat. Uvidíme, jak rychle se dostane zase do formy. Ale je to postavené tak, že až se uzdraví, měl by být jedničkou zase on. Podával tady tři roky famózní výkony, takže není důvod něco měnit.

Máte na úvod jara docela těžký los. Teď vás čeká utkání na hřišti Bohemians 1905, s čím tam pojedete?
Ten začátek máme opravdu těžký. Musíme se pokusit dát konečně gól a pak to nějak udržet. Nemůžeme tam jet s tím, že prohrajeme. Kdybychom měli po třech kolech pořád nula bodů, tak už by to bylo dost špatné.

Jiří Fišara