Gólman Martin Blaha držel v utkání s mistrovskou Plzní čisté konto více než šedesát minut, jenže pak se Západočeši prosadili po rohovém kopu a svůj výsledkový obrat dokonali druhou brankou patnáct minut před koncem.

Plzeňské vyrovnání na 1:1 se z pohledu olomouckého gólmana zrodilo poměrně nešťastně. Na rohový kop kapitána Horvátha si na zadní tyči vyskočil Daniel Kolář, který hlavičkoval do branky.

„Já jsem to ještě vyrazil, ale bohužel takovým stylem, že mi to šlo do nohy, od které se míč odrazil do branky," popisoval brankář nešťastný moment.

„To mě hodně mrzelo," krčil rameny.

O patnáct minut později hosté udeřili po akci z křídla, kterou během zápasu vyzkoušeli hned několikrát.

„Wágner si tam šikovně naběhl a míč tečoval před naším bránícím hráčem. Já jsem čekal, jestli mě to trefí nebo ne, ale on to bohužel usměrnil k tyčce. Myslím, že to byla od nich docela hezká akce, hlavně ten hezký centrovaný balon," uznal Martin Blaha.

Plzeň tradičně hrozila ze standardních situací, které zahrával Pavel Horváth.

„On to kope tak, že míč letí strašně rychle. Brankář potom má minimum času na rozhodnutí. Je to hodně nepříjemné," konstatoval Blaha.

Útočníci byli docela rychlí

Ten v prvním poločase až tolik práce neměl. Několikrát na sebe upozornil odvážnou rozehrávkou nebo kličkou, kterou nasadil na velkém vápně dotírajícímu soupeři.

„Věřil jsem si, ale byli docela rychlí," smál se.

„Hodně napadali. Ti útočníci jsou skutečně trochu jiní, je vidět, že mají zkušený mančaft. Ale naštěstí jsem si s tím poradil," konstatoval.

V závěrečných minutách se Martin Blaha vypravil do chumlu před plzeňskou branku. Ani to však k vyrovnání nevedlo.

„Cítil jsem, že bych tomu mohl pomoct. Byly tam dvě trmy vrmy a v takových případech se míč může odrazit opravdu kamkoliv. Protože jsem vyšší, tak jsem tam chtěl klukům pomoct," vyprávěl 192 cm vysoký gólman.

„V devadesáté minutě to už ale je hra vabank."

Chtěli jsme si něco nahrát

Osmadvacetiletý brankář na jaře odchytal zápasy s Mladou Boleslaví (1:1) a v Jablonci (1:2). V neděli pak musel skousnout druhou těsnou prohru v řadě.

„I když je Plzeň kvalitní mužstvo, tak jsme opravdu chtěli vyhrát a věřili jsme si na ně, protože jsme věděli, že pak nás budou čekat zápasy o šest bodů," narážel Blaha na následující utkání proti soupeřům ze spodní poloviny tabulky.

„Chtěli jsme si něco nahrát, aby se nám hrálo lépe, ale bohužel se to nepodařilo. Myslím, že jsme zápas mohli dohrát lépe."

Své spoluhráče po utkání nabádal, aby nevěšeli hlavu.

„Musíme si ze zápasu s Plzní vzít něco pozitivního. Třeba to, že jsme s nimi dokázali hrát hlavně ten první poločas. Doufám, že nás to nabudí do dalších zápasů," řekl Martin Blaha.

„Nesmí nás ale srážet hlava. Věřím, že teď budeme hrát, jako bychom měli o několik bodů víc. Musíme se na to dobře připravit a konečně vyhrát," dodal na závěr.