„Je to obrovské zklamání. Jeli jsme sem vyhrát. V kabině jsme se o tom bavili, připravovali jsme se na to. Na druhou stranu musím říct, že jsme ten zápas neodflákli,“ vykládal sedmatřicetiletý veterán.

Sigma doplatila především na mizernou koncovku. Klíčovou se pro vývoj zápasu ukázala být šance mladého Martina Doležala.

V prvním poločase za bezgólového stavu přesprintoval domácí stopery, přehodil gólmana Krbečka, jenže minul bránu.

Dopředu se pak několikrát vydal i sám Kučera. Po jeho průniku po pravé straně a zpětné přihrávce pálil nad z dobré pozice Lukáš Bajer. A když olomoucký kapitán dostal ve vápně chvíli prostoru po standardní situaci, jen tak tak že neprotlačil míč za brněnského gólmana.

„Z naší strany tam nebylo nic takového, že by někdo zápas vypustil. Každý chtěl. Ale my bychom asi nedali gól, ani kdybychom hráli do půlnoci. Kdo fotbal sleduje, tak ví, že se to někdy bohužel stane,“ posteskl si olomoucký stoper.

Vpředu bez důrazu

Problém viděl především v malém důrazu před soupeřovou brankou.

„Šancí bylo dost. Ale nehraje se na to, že máme šance, územní převahu a že jsme herně lepší. Šance jsme nevyužili. V koncovce jsme nebyli důrazní. Takový je fotbal. My jsme produktivní nebyli, Brno bylo naopak superproduktivní, proto vyhrálo,“ konstatoval Kučera, který si byl dobře vědom i toho, že Sigma neodehrála stoprocentní zápas směrem dozadu.

Vzadu s chybkami

Zejména při první inkasované brance po rohovém kopu hanácká defenziva selhala. Richard Dostálek zůstal uvnitř šestnáctky trestuhodně nepokrytý a měl dost času si míč ke gólové střele řádně připravit.

Na inkasované brance se pak nepřesvědčivým zákrokem podílel také brankář Drobisz. Udělal by Kučera jako šéf olomoucké obrany zpětně něco jinak?

„Nevím, co se dá říct. Dostali jsme dva góly. Když je dostanete, tak se určitě udělalo něco špatně. Neměli bychom je dostat. Navíc ze dvou střel na bránu,“ povzdechl si. Příčinu nezdaru ale viděl na druhé straně hřiště, v prachbídné koncovce.

„Měli jsme dost šancí na to, abychom nějaký gól dali. Brno to dokázalo dotáhnout do konce, my ne,“ řekl Kučera.

Sigma klesla na čtvrtý flek

Vedle části sebevědomí přišla Olomouc porážkou v Brně také o třetí místo v tabulce. V neděliji přeskočil Jablonec, který rozdrtil Hradec Králové 7:0. Bodově dotáhnout se na Sigmu může také Mladá Boleslav, pokud v pondělní dohrávce porazí Baník Ostrava.

Sigmu za týden čeká v domácím utkání o ligové přežití bojující Slavia.

„Musíme zvednout hlavu a jít dál. Jsou před námi další kola, na ta se teď musíme soustředit,“ má jasno Kučera. „Na Brno musíme rychle zapomenout,“ doplnil.