I přes velkou naději na postup není česká veřejnost s výkony reprezentace spokojená, přesto za ní do Polska v pátek přijelo několik stovek fanoušků. V Olomouci je požene vyprodaný Andrův stadion. Perfektní příležitost se ukázat.

A fotbalisté se opravdu ukázali. Bohužel jinak. V noci vyrazili tři z nominace na diskotéku. Místo jízdy na hřišti a perfektního výkonu, tak přišel odjezd Kuchty, Brabce a Coufala domů. Vzhledem ke klíčovému duelu a zájmu diváků je jejich chování opravdu nepochopitelné.

Dva dny před zápasem si můžou dovolit jít „zapařit“ kluci v krajském přeboru. A i ti mnohdy skončí jen u pár piv v hospodě a tanečky na diskotéce vynechají, naopak reprezentanti si to neodpustili.

Vladimír Coufal
Skandál v reprezentaci. Tři hráči se bavili na olomoucké diskotéce, tým opustili

Často se mluví o množství zápasů, které profesionální fotbalisté musí absolvovat, že je jich moc a regenerace složitá. Na tu neměl český tým příliš času po sobotním odpoledním návratu z Polska. A ten čas si zmíněná trojice ještě zkrátila flámem.

Sám si neustále kladu otázku, jak může někoho napadnout jít v dnešní době do nejvyhlášenějšího klubu ve městě, když vím, že mě každý pozná a stoprocentně se to dostane ven.

Tým se tak nyní musí semknout a tyto borce nahradit. Třeba ostatní hráče nastalá situace vyburcuje k dobrému výkonu.

Pro český fotbal by bylo skvělé, kdyby tým Jaroslava Šilhavého Moldavce rozebral a nechal na onu kauzu zapomenout. Pokud by se stal pravý opak a tým prohrál a nepostoupil? No, bylo by to hodně zajímavé…