Heršpice se však z původního tlaku vymanily a po deseti minutách se poprvé gólově prosadila hráčka z Ghany Ampah Faustina, která využila nedůrazu hostů uprostřed hřiště, protlačila se až do vápna a střelou pod břevno uvedla domácí tým do vedení. O pět minut si podobnou situaci Ampah zopakovala – 2:0.

Olomoucké hráčky však do poločasu stihly výsledek srovnat. Nejdříve krásným lobem z 20 metrů Lexová snížila a ve 33.minutě vyrovnávala Mokrušová, která využila nahrávky Ganiecové a přízemní prudkou střelou korigovala na 2:2.

Druhý poločas začaly lépe hráčky domácích. Ve 49. minutě po špatném odkopu se míč odrazil k domácí Ampah, která bombou pod břevno zkompletovala hattrick. Novosadské hráčky se snažily rychlými brejky otočit utkání ve svůj prospěch, ale pozorná obrana Heršpic se nenechávala na ničem nachytat.

Až 7 minut před koncem se Lexové podařilo přeci jen najít skulinu a přesnou nahrávkou mezi domácími obránkyněmi vyslala Ganiecovou do sóla, které perfektně využila a podél vybíhající gólmanky mířila přesně a vyrovnala tak na konečných 3:3.

„Za dnešní remízu jsme díky vývoji na hřišti rády. Domácí nás překvapily svými ghanskými posilami, které jsou neobyčejně rychlé a pohyblivé a zcela řídily ofenzívu domácích. Naše hráčky si také vytvořily pár nebezpečných situací, které ale neproměnily. Vzhledem velkému tlaku domácích bylo vidět i fyzické manko. Zápas to byl velice zajímavý, na našem hřišti uvítáme družstvo z Heršpic již za čtrnáct dní a doufám, že budeme lépe připraveni," uzavřela hodnocení trenérka Marcela Míšelnická.

Lokomotiva Brno–Horní Heršpice B – FK Nové Sady 3:3 (2:2)

Branky: 10., 15. a 49. Ampah Faustina – 25. Lexová, 34. Mokrušová, 82. Ganiecová

Rozhodčí: Popelák – Lidmila, Hlavai. Diváci: 30.

Brno: Hedvičíková – Jančíková, Novotná, Ondřejková, Oklešťková – Jurášková, Hagan Priscilla, Konečná, Haklová – Ampah Faustina, Velebová. Trenér: Tomáš Loder.

Nové Sady: Pikartová – Kopečková, Kubová, Teindlová, Slaninová – Suchánková, Lexová, Nováková, Bellová (60. Hrabalová) – Ganiecová, Mokrušová. Trenérka: Marcela Míšelnická.