Hanáci si v pátek poprvé vyzkoušeli „rozmražený“ trávník na hlavním hřišti Androva stadionu a trenér Uličný pro něj měl jen slova chvály.

Vyhřívání zafungovalo bezchybně.

„Hrací plocha je výborně nachystaná. V Turecku to bylo možná trochu měkčí, protože bylo teplo. Ale hřiště je připravené perfektně. V něm rozhodně žádný problém nebude,“ pousmál se Uličný.

O úsměv jej ale v poslední době připravují zdravotní trable jeho svěřenců. Do generálky podle všeho nevyběhne záložník Daniel Rossi ani zkušený stoper a kapitán týmu Radim Kučera.

Rossi laboruje s Achillovou šlachou, Kučeru trápí dutiny.

„U Kučery je to možná následek návratu z tepla do zimy, ale těžko říct. Každý hráč na to reaguje trochu jinak. Rossi by měl začít trénovat v neděli, s oběma ale pro ligu počítám. Snad budou v pořádku,“ přeje si Uličný.

„Rossi začne v neděli pořádně běhat, ale nevím, co to udělá. Mluvil jsem s ním, přál bych si, aby hrál, ale musí být stoprocentně zdravý, jinak to nejde. Rozhodovat se definitivně bude až ve středu nebo ve čtvrtek,“ řekl trenér Sigmy. „Bohužel generálku nebudeme hrát v takovém složení, jak bych si představoval,“ do­dal.

Hála místo Janotky

O složení základní jedenáctky pro jaro už má prý poměrně ucelenou představu.

„O sestavě mám jasno tak z devadesáti procent, ale generálka to samozřejmě může ještě změnit. I když těch změn už asi moc nebude. Vidím to tak, že obranu v podstatě máme, v záloze čekáme na Rossiho a ještě se rozhodujeme mezi Klesnilem a Jiroušem,“ prozradil kouč.

V poslední prověrce proti Trenčínu se tak do stoperské dvojice vedle Škerleho vystřídají Koutný a Dreksa. Napravo, zdá se, vyhrál souboj o místo po Janotkovi distancovaném pro první kolo s Budějovicemi Martin Hála.

Gottvald bude jednat na Slovensku

V záloze se zase nejspíš protočí na obvyklém Rossiho místě Radim Nepožitek a Martin Pospíšil. Tím spíš, že námluvy se sparťanem Lubošem Huškem v týdnu zkrachovaly.

„Už budeme asi vybírat z našich hráčů. Zapracovávat někoho nového by bylo obtížné,“ řekl Uličný.

Vedení Sigmy se však naděje na příchod jedné posily do středu hřiště nevzdává.

„V sobotu mám důležité jednání na Slovensku. Za stávající situace je ale naší povinností ještě někoho přivést. Jinak bychom šli do rizika. Zranění Hořavy a teď i potíže Rossiho nás trochu straší. Ve středu bychom měli být chytřejší,“ prozradil sportovní manažer Sigmy Jan Gottvald.

Srb Knežević nepřijde

S definitivní platností je mimo hru příchod srbského stopera či defenzivního záložníka Srdji Kněževiče z Legie Varšava.

„Měli bychom být schopni vyřešit to v rámci Česko-Slovenska a nešlo by o žádnou záplatu,“ tvrdí Gottvald.

„S hostováním a ještě bez opce mohou nastat jisté problémy. Třeba v motivaci. Mám vytipovaného čtyřiadvacetiletého hráče, který je podle mě dostatečně kvalitní a měl by potenciál zůstat v Olomouci dál. Pokud to půjde tak, jak bych si přál, tak bych trval na přestupu, ale hovořit o tom teď je dost předčasné,“ řekl Gottvald.

Utkání mezi Sigmou Olomouc a Trenčínem začíná na Andrově stadionu v neděli v 15 hodin. Otevřena bude jen hlavní tribuna a vstupné činí dvacet korun.