Trošku déle jsme museli čekat na víza, takže bohužel dorazil v době, kdy áčko už žádný přípravný zápas nehraje. Nastoupí tento týden za béčko v obou přípravných utkáních, ve středu v Mohelnici a v sobotu proti Zlínu," řekl sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář pro klubový web.

Godfred Asante působil v posledních dvou letech v týmu ghanského mistra Asante Kotoko a podílel se na dvou titulech.

Sigma uvádí u testovaného borce ročník narození 1990, podle některých internetových zdrojů je o dva roky starší.

„Je to defenzivní záložník, uvidíme, jak se ukáže," dodal Minář.

Na podobný post už Hanáci v letní přestávce přivedli Černohorce Denise Canu, jenž naposledy hrál druhou ligu za Varnsdorf. Ten si zatím v přípravě říká dobrými výkony o základní sestavu. V posledním utkání se Slavií se dokonce zapsal mezi střelce.

Budoucnost s Olomoucí naopak nespojí pravý obránce Gabriel. Brazilec, který také nastoupil proti Slavii, na testech neuspěl a poohlíží se po jiném angažmá.

„Myslím, že odehrál slušné utkání, ale že by byl až nějak lepší než naši hráči, tak to v žádném případě," řekl po utkání trenér Sigmy Leoš Kalvoda.

„Nebudeme ho angažovat. Ne, že by byl špatný, ale přišel trošičku později. Nebylo by seriózní, vzhledem k jeho budoucnosti, ho tady držet déle, takže jsme se dohodli, že si bude hledat jiný klub," doplnil ho Minář.

Sestřih momentů Godfreda Asanteho 

Zdroj: Youtube