„Z našeho pohledu to bylo těžké utkání, protože se jednalo o derby. Připravovali jsme se na to dlouho. I proto, abychom napravili nevydařený minulý týden. Očekávali jsme těžký zápas, což se nakonec potvrdilo. Soupeř se na nás kvalitně připravil a my jsme po celý zápas museli předvádět naši nejlepší hru," zhodnotil průběh zápasu trenér novosadského dorostu Alexandr Christomidis.

Skóre utkání otevřel devět minut před poločasovou přestávkou David Hynek a poslal tak mladé sadaře do vedení, které jim vydrželo až do minuty 69. Pak totiž dokázal za domácí borce srovnat Tomáš Lojka a už už se zdálo, že se oba celky rozejdou domů s bodem. V 86. minutě se ale po přímém volném kopu prosadil novosadský David Vyvážil a rozhodl tak o třech bodech pro favorita zápasu.

„Jsem strašně rád, že jsme dokázali ke skórování využít standardku. Ty jsou totiž v těchto typech utkání velice důležité," poznamenal novosadský kouč, jehož výběr nyní vévodí tabulce dorosteneckého krajského přeboru o čtyři body před druhou Horkou nad Moravou a o dvanáct bodů před Slavonínem, který se nachází na příčce desáté.

Utkání 10. kola první fotbalové ligy: SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava, 30. září 2023, Olomouc. Trenér Ostravy Pavel Hapal.
Hapal se omlouval sigmákům. Doma se mi vždy hrálo dobře, usmíval se

Rvačka? Nic takového nehrozilo

Poměrně diskutovaným fotbalovým momentem posledních dní byla hádka ústící skoro až ve rvačku v pražském derby mezi kapitány obou týmů Janem Bořilem a Ladislavem Krejčím. Rozvířila se mimo jiné i debata o tom, jak takovýto incident může působit na mladé hráče, kteří se v budoucnu možná také stanou profesionály.

Podle Christomidise ale v Nových Sadech nic podobného nehrozí. „Můžu říct, že v kabině nic takového neproběhlo. Ani na trénincích, tak ani v zápase samotném jsem nezaznamenal byť jen nějaký náznak pokusu o zbytečnou agresivitu. Utkání bylo sice vyhecované, ale tak to má v derby být," vysvětluje.

Dalším podobným tématem, které se často řeší v mládežnickém sportu, je pak agresivita rodičů, která ve výsledku nepomáhá nikomu a ničemu. I tady si je však kouč mladých sadařů jistý, že to není v jeho týmu problém číslo jedna. „Trénuji již zhruba osm let a s agresivitou rodičů jsem se už samozřejmě potkal. Kromě hráčů samotných se ale snažím pracovat i s nimi a upozorňuji je, aby zbytečně nejitřili emoce a pokud možno je nechali někde v koutku. A když se sem tam něco takového stane, tak k tomu mám nějaké dovětky a snažím se to řešit," uzavřel Alexandr Christomidis.

FK Slavonín - FK Nové Sady 1:2 (0:1)

Branky: 69. Lojka - 36. Hynek, 86. Vyvážil.

Rozhodčí: Kratochvíl. ŽK: Reblian, Lojka, Pacák - Grepl. Diváci: 60.

Slavonín: Jílek - Maruška, Barvíř, Dobrovský, Holubík, Reblian, Skřivánek, Doležel, Lojka, Břečka, Diviš. Náhradníci: Psotka, Pacák, Petr, Pavlita, Bělaška, Kocián, Jalůvka.

Nové Sady: Pařízek - Grepl, Navrátil, Zlámal, Hynek, Konyarik, Pírek, Vyvážil, Raška, Pytlíček, Žák. Náhradníci: Pospíšil, Houdek, Jílek, Pospíšilík, Zahradníček, Dostál, Kobliha.