„Turnaj proběhl naprosto úžasně. Všechny týmy dorazily, jak měly a navíc v dobré náladě. Byli zde zástupci všech pěti okresů," řekla dobře naladěná hlavní pořadatelka Veronika Šubrtová.

A byly to opravdu tvrdé boje, ze kterých nakonec vyšel ve skupině A nejlépe celek základní školy Sluneční v Šumperku a ve skupině B pak loňské vítězství a cestu na celorepublikové finále obhájila základní škola Heyrovského z Olomouce.

Šumperáci za sebou na dalších pozicích nechali stejně staré borce z Jeseníku Přerova - Předmostí, prostějovské základky Edvarda Valenty a také z Velké Bystřice. Za borci z Heyrovského se potom umístili Šumperáci ze základní školy Edvarda Beneše, bronz putoval na základní školu v Přerově - Trávníku, čtvrté místo zbylo na Českou Ves a poslední páté pak na Prostějováky ze školy Dr. Horáka. Nejlepším střelcem se s devatenácti vstřelenými brankami stal Rostislav Vaněk z vítězného Šumperku.

„V náš prospěch rozhodly takové tři základní individuality, kterými byli Rosťa Vaněk, Michal Adamuška a Matyáš Válek. I ostatní ale samozřejmě odvedli kus práce. Všechny soupeře jsme přestříleli a vyhráli tak naprosto zaslouženě, říkal trenér vítězného Šumperku Radim Netopil.

Sokol Čechovice - FK Mohelnice
Ohlasy z KP: Medlov padl, Litovel s debaklem, výhra Dolan. Lutín bez bodu

„Dnes rozhodla individuální kvalita našich hráčů a náš týmový duch. Naši svěřenci jsou navíc pracovití a mají poměrněvysokou vytíženost ve svých klubech, takže s nimi v podstatě nebyl žádný problém," chválil své svěřence i kouč vítězné základní školy Heyrovského.

Věcné ceny po turnaji předávali zástupci města Šumperk a také mladý fotbalista Sigmy Jiří Sláma, který kdysi tento turnaj také nejednou absolvoval a radoval se i z celorepublikové výhry.

Letošní celorepublikové finále se uskuteční v pondělí 29. a v úterý 30. května na stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, kde své domácí zápasy hraje prvoligový tým 1. FC Slovácko.

Výsledky krajského finále:

kategorie A:

1. místo ZŠ Šumperk, Sluneční
2. místo ZŠ Jeseník
3. místo ZŠ J. A. Komenského a MŠ, Přerov - Předmostí
4. místo ZŠ Prostějov, ulice E. Valenty
5. místo Masarykova základní škola a MŠ Velká Bystřice

kategorie B:

1. místo ZŠ Olomouc, Heyrovského
2. místo ZŠ Šumperk, Dr. E. Beneše
3. místo ZŠ Přerov, Trávník
4. místo ZŠ Česká Ves
5. místo ZŠ Prostějov, Dr. Horáka