„Jsem velmi,velmi rád,že SK Sigma,nemá s tímto turnajem nic společného. Pokud se týmy z řad hooligans chtěly zmrzačit,nemusely si k tomu brát ostatní,“ kritizoval na webu sigmafotbal.cz uživatel s přezdívkou Marťas.

„Jestli je startovné tisíc korun, očekával bych jistou úroveň. Tenhle turnaj skoro žádnou neměl. Slibovaní rozhodčí nikde, o slibovaných týmech jsme si mohli nechat jen zdát,“ konstatoval zklamaně Tomáš Ostřanský z týmu Sigmafans, který nakonec z turnaje předčasně odstoupil.

Zejména s neúčastí kvalifikovaných rozhodčích měla většina zúčastněných problém.

„Páni rozhodčí, pokud se tak dají nazvat, z 99,9% hru nesledovali a nad velmi brutálními fauly jen mávali rukou.To, že neměli ani píšťalku, jim divné nebylo. Po pár zápasech ji ovšem byla koupit jedna z divaček na své náklady. Bohužel, nezměnilo se vůbec nic a píšťalka se ozývala málokdy, možná tak desetkrát za celý turnaj,“ pokračoval Marťas.

„Některé zápasy byly o nohy, v základních skupinách to byla zabíjená,“ přitakává v diskusi účastník turnaje s přezdívkou pereko.

Bez hvězd

Týmy zklamala také neúčast avizovaných hvězd. Že nepřijedou původně ohlášené fanouškovské skupiny Zenitu Petrohrad a Crvené Zvezdy Bělehrad, pořadatelů oznámili dopředu.

Daleko větším lákadlem měl být tým složený z bývalých fotbalistů Sigmy v čele s Vladislavem Laudou.

„Na sliby, že se turnaje zúčastní nynější i bývalí hráči Sigmy nám bylo odpovězeno, že to byl jen reklamní tah, jak nalákat týmy,“ stojí v prohlášení Marťase. Slibované celebrity nedorazily ani na poturnajovou afterparty.

„Bylo to fiasko,“ posteskl si další z přímých účastníků turnaje, který si nepřál být jmenován.

Vyjádření pořadatelů se redakci přes snahu nepodařilo získat. Nezvedali telefon, ani neodpovídali na SMS. Možná proto, že atmosféru turnaje narušily i další excesy. Například hučení hráčů týmu Hovada Zubr na snědého hráče jiného družstva.

„Turnaj jsme opustili zcela znechuceni a již nikdy více nás tam nikdo neuvidí,“ dodal Marťas.

„Takové turnaje by měly proběhnout v pohodě a ne tak, jak jsme toho byli svědky. Škoda,“ uvedl Tomáš Vaida, předseda sdružení fanoušků Sigma United, s tím, že příštího ročníku už se sdružení nezúčastní.