Domácí znovu nastoupili bez svého distancovaného kapitána Jiřího Jabůrka. První poločas mnoho krásy nepřinesl, domácí se za celou první půli vůbec nedostali na dostřel hostujícího brankáře a současně nejstaršího muže zápasu - 48.letého Radovana Žižky.

Hosté v první půli nesměle zahrozili třikrát, přičemž dvakrát na sebe upozornil Tomáš Alka a jednou Michal Bezděk.

Druhý poločas ukázal jak dokáže být fotbal nespravedlivý, což již poznali během podzimu domácí hráči (ve Chválkovích, Drahlově nebo doma s Pasekou).

Tentokrát to okusili hráči Slavonína, protože kdyby zápas skončil remízou byla by to pro ně ztráta, oni však nakonec nezískali ani bod. Jak k tomu došlo?

Druhá půle, zejména její začátek, to byl festival tutovek na kopačkách hostů šance střídala šanci Šrom, Alka, Horák, Korol ti všichni měli nejednu stoprocentní šanci na skorování.

Domácí mohli děkovat svému brankáři Davidu Černému a štěstí spojenému s neschopností hostů v koncovce. Přesto se jim podařilo v 57.minutě konečně proměnit jednu ze svých mnoha šancí a dostali se díky brance Václava Horáka do vedení 0:1.

Domácí v rychlém sledu třikrát vystřídali a ve všech případech šlo o velmi podařené tahy, protože konečně se začalo také blýskat před brankou hostů.

V 70. minutě zahrával standartku Jaromír Pospíšil a zvolil centr (o několik minut předtím se rozhodl o střelu, kterou nádherně na tyč vytěsnil brankář Žižka). Centr se podařil náramně, protože míč našel ve vzduchu domácího Lukáše Saitze, který hlavou vyrovnal 1:1.

Hosté dále tlačili na pilu a valili se na domácí branku, jenže v 77.minutě nechali uprostřed hřiště prostor Lukáši Saitzovi, který vysunul kolmicí do běhu kanonýra domácích Jaromíra Pospíšila a Velký Týnec dokonal šokující změnu stavu 2:1 pro Kohúty.

Zbytek zápasu se již hrál nahoru dolů, šance střídala šanci a dramatické momenty byly k vidění před oběma brankami.

V samotném závěru opět brankář Radovan Žižka vychytal unikajícího Jaromíra Pospíšila a chvíli po-té zazněl z píšťalky hlavního rozhodčího Lasovského hvizd, který ukončil tento skutečně díky druhé půli mimořádně zajímavý zápas, který skončil výsledkem, který byl pro hosty více než krutý.

Pro domácí Velký Týnec to naopak znamená, že v dosavadním průběhu soutěže mají na svém kontě pouhé 2 porážky, přičemž méně porážek má na svém kontě pouze dvojice Bouzov a Bohuňovice.

Přičemž právě na hřiště vedoucího Bouzova pojedou hráči Sokola Velký Týnec v následujícím kole potvrdit své překvapivě dobré umístění v dosavadním průběhu soutěže.

Velký Týnec - Slavonín 2:1

Branky: 70. Saitz Lukáš, 77. Pospíšil Jaromír - 58. Horák Václav Rozhodčí: Lasovský, Krutovský, Valouch ŽK: Saitz, Pospíšil - Lojka, Metelka Diváků: 220

Velký Týnec: Černý – Dosoudil, Staroba, Dráb, Svozil (59. Lachnit) - Rosypal, Saitz, Hejníček (65. Lakomý), Slováček (50. Šveda) - Macenauer, Pospíšil, Trenér: Lakomý Petr

Slavonín: Žižka – Hampl, Lojka, Tandler, Metelka – Šrom, Dostál (38. Horák), Alka, Semjon – Bezděk, Korol Trenér: Večeřa Miroslav

Jindřich Pospíšil