První šanci utkání měli domácí. V 10. minutě Ordoš minul na první tyčce po centru Štěpána zprava. Ale pak se Hanáci nestačili divit a otáčet v obraně. V 15. minutě vyzkoušel brankáře Drobisze tvrdou střelou k tyči Klinka.

O dvě minuty později vyplul za obranu na přetažený centr Hajník a jen těsně minul. Ani to Olomouci nestačilo k tomu, aby začala hrát pořádně a organizovaněji v defenzivě.

Ve 25. minutě se Kladenští pronarážečkovali do šestnáctky a po střele Šilhana z přihrávky Hajníka vedli. Vzápětí po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle Beneš. Sigma byla vývoje zápasu zaskočena a do přestávky se nezmohla na kloudné ohrožení soupěřovy branky.

Trenér Sigmy Zdeněk Psotka na nepříznivý stav reagoval poločasovým střídáním. Do druhé pětačtyřiceti­minutovky nastoupil Darko Šuškavčevič místo Aleše Škerleho a Goce Toleskiho nahradil Tomáš Hořava. Ale Hanákům to nic platné nebylo.

Ve 48. minutě kopalo Kladno roh. Míč prodloužil Beneš tak, že se od Ordoše odrazil do olomoucké branky a hosté vedeli od dva. Z tohoto šoku se domácí tým dlouhé minuty nedokázal vzpamatovat. Nadějně sice vypadlo několik akcí, které šly přes Davida Kobylíka, ale úspěchem neskončily.

Kladno pozorně strážilo dvoubrankový náskok. Ten přišel na poslední pětadvacet minut zkusit smazat útočník Michal Hubník. A hanácké naděje dostaly další ránu v 71. minutě.

Brankář Drobisz vyběhl ze šestnáctky při kladenském brejku. Ale míč napálil jen do Bartka, který už před sebou měl jen opuštěnou síť – 0:3.

Za tři minuty se dočkali i domácí. Po centru Kobylíka hlavičkoval Ordoš. Ovšem zbytek utkání už Sigma dohrávala v zoufalé křeči. Dvě minuty před koncem chyboval při odkopu brankář Pavlík, ale Ordoš nabídnutou šanci nevyužil.

SK Sigma Olomouc – SK Kladno 1:3 (0:1)

Branka: 74. Ordoš – 25. Šilhan, 48. Ordoš vlastní, 71. Bartek. Rozhodčí: Kocián – Teuber, Štěrba. ŽK: Heidenreich – Bartoš, Szabo, Strnad, Procházka. Diváci: 3610

SK Sigma: Drobisz 3 – Nuc 3, Hudec 3, Škerle 3 (46. Šuškavčevič 3), Heidenreich 3 – Melinho 3, Kaščák 3, Kobylík 3 – Štěpán 2 (67. Hubník), Ordoš 3, Toleski 4 (46. Hořava 3). Trenér Zdeněk Psotka.

SK Kladno: Pavlík 3 – Bartoš 2, Beneš 3, Drsek 2, Procházka 3 – Bartek 3 (90. Dubský), Szabo 2 (85. Gross), Strnad 3, Hajník 2 – Klinka 3 (87. Holub), Šilhan 2. Trenér Martin Hřídel.