„Šli jsme poprvé na velké hřiště a čekali jsme, jak se s tím vyrovnáme. A myslím si, že jsme to zvládli velice dobře. Takových 65 minut jsem byl s výkonem spokojen, potom jsme ale prostřídali a hra šla trošičku dolů," říkal po zápase kouč Šternberka Ivo Lošťák.

„Mrzí nás, že když už jsme dvakrát vedli, tak jsme alespoň neremizovali. Soupeř byl ale kvalitní a my jsme udělali chybičky. O tom ten fotbal ale je. Svůj účel utkání splnilo," dodal.

Už v prvním poločase otevřel skóre po rohovém kopu osmnáctiletý talent Ondřej Komárek a byl to, jak se později ukázalo, také jediný přesný zásah této pětačtyřicetiminutovky. To ta druhá už však byla na góly mnohem bohatší. Za olomoucké mladíky srovnal Matyáš Györe, zanedlouho vrátila diviznímu klubu vedení stálice Petr Zifčák, soupeř se však nedal a zásluhou Andreje Nguyena a Adama Uriči otočil na konečných 3:2.

Rezerva olomoucké Sigmy (v modrém)
Béčko Sigmy remizovalo s rezervou Rapidu i přes neproměněnou penaltu

„Máme za sebou sedmý zápas přípravy a jsme rádi, že se nám zatím výsledkově daří. Po nepovedeném podzimu to byl i náš cíl. Nejsme ale spokojeni s tím, jaká cesta k této výhře vedla, protože jsme museli dvakrát zbytečně dotahovat. I tak to ale v něčem dobré bylo. Prokázali jsme totiž vůli a dokázali si, že můžeme i nepříznivý stav otočit. Dobře také zahráli střídající hráči, kteří zápas oživili. Věříme, že plynulost a kvalita naší hry půjde ještě nahoru," okomentoval zápas i kouč olomoucké juniorky Jan Krajčovič.

SK Sigma Olomouc U19 - FK Šternberk 3:2 (0:1)

Branky: Györe, Nguyen, Uriča - Komárek, Zifčák.

Olomouc U19: Král - Uriča, Siegl, Kubát, Macharáček, Györe, Jalovičor, Zahradníček, Huňa, Stryk, Proniuk. Střídali: Čtvrtlík, Táborský, Vaculík, Judas, Nguyen. Trenér: Jan Krajčovič.

Šternberk: Kopřiva - Kuba, Vašička, Vítek, Komárek - Drmola - Sedláček, Hustý, Zvědělík, Sitta - Zifčák. Střídali: Malina - Sedláček, Blechta, Dittrich, Deák. Trenér: Ivo Lošťák.