Michal Ordoš zamířil do Sigmy Olomouc v roce 2008, kdy už měl za sebou angažmá ve Slovácku, Mladé Boleslavi a Bohemians. V Olomouci působil až do roku 2016, kdy zamířil na Kypr, následně do nižší rakouské soutěže. Při jeho působení na Hané si na půl roku odskočil do Kapfenbergu na podzim roku 2011.

Na Andrově stadionu však prožil dobré sezony. V ročníku 2009/2010 se stal nejlepším střelcem tehdejší Gambrinus ligy. Stačilo mu na to dvanáct branek, aby byl o jeden zásah lepší než Marek Kulič. Předčil také Davida Lafatu, Bonyho Wilfrieda a s devíti brankami mu sekundoval v olomoucké ofenzivě Pavel Šultés.

Pohárová desítka + poslední tango Bobbyho Zlámala. Michal Ordoš
Za tři roky budeme říkat, jak byl Růsek skvělý nákup, predikuje Ordoš

Gólově nejúspěšnější sezonu ale prožil až v ročníku 2012/2013, kdy nasázel čtrnáct branek. Tehdy byl v tabulce střelců druhý za dvacetigólovým Davidem Lafatou.

V roce 2012 nad hlavu zase zvedl trofej za vítězství v poháru. Tehdy při cestě za tímto úspěchem pomohl vyřadit ve čtvrtfinále jedním gólem Baník a v semifinále dvěma trefami Teplice, odehrál i celé finále proti Spartě. Gólem přispěl také k zisku Superpoháru v utkání proti Liberci (2:0).

V dresu Sigmy se objevil také s kapitánskou páskou a zaznamenal během tohoto angažmá dva hattricky. Jeden v poháru na půdě Rosic, druhý v lize doma proti Příbrami.

Prosadil se také v Evropě. Jedním gólem pomohl Sigmě vyřadit skotský Aberdeen a zahrál si rovněž proti celku z Premire League Evertonu.

Předsezonní tisková konference Sigmy. Zleva Václav Jílek, Ladislav Minář a Radim Breite.
Minář: Ekonomicky na tom nejsme super. Chytil by za osm milionů nikam nešel

Celkem za Sigmu odehrál 197 zápasů, v nichž dal 70 gólů. V sezoně 2014/2015 pomohl k návratu z druhé ligy mezi elitu jedenácti trefami. V české nejvyšší soutěži nastoupil za Sigmu do 149 zápasů a vstřelil 48 gólů, což jej řadí na třetí místo v historické tabulce střelců klubu. Celkově má na kontě v české lize 220 zápasů a 58 gólů. Ve své kariéře se také dostal do reprezentace - odehrál v ní dva zápasy proti Slovensku a Turecku.

Nyní už Michal Ordoš dohrává kariéru pouze v nižších soutěžích. Před právě probíhající sezonou přestoupil rodák z Troskotovic z týmu Počenice-Tetětice do Zborovic. V I. A třídě zvládl v devíti duelech dvanáct branek a jeho tým je druhý. Vidět jej občas můžete také v různých exhibicích. Nastoupil například na rozlučce Zdeňka Zlámala a objevil se také ve výběru legend Sigmy při oslavách v Kovalovicích.

Box v Prostějově. Ilustrační foto
Za sportem nejen na Spartu. V nabídce je hokej, florbal i box