Po brzkém vyřazení ve čtvrtfinále první ligy Kohouti začali trénovat již v polovině dubna a skončili na začátku července.

„Do tréninků jsme zařadili některé nové věci. Splnilo to naše očekávání. Doufám, že se to projeví v průběhu příští sezony,“ přeje si olomoucký trenér Jan Tomajko.

Trojice marodů

Zatímco většina hokejistů v pátek na slavonínské umělce hrála fotbalový turnaj proti fanouškům, trojice Ministr, Žigárdy, Zbořil nuceně odpočívala jen v hledišti.

„Ministr byl na operaci s kolenem a Štefan si zvrtl kotník. Tomáš Zbořil byl po sezoně na rozsáhlejší operaci,“ upřesňoval Tomajko.

Dvojice útočníků nestihne začátek herní přípravy. „V průběhu se srpna se připojí k týmu. Jsou to zkušení hráči, kteří ví, jak se s tím vypořádat,“ nemá kouč obavy, že by hráčům chyběla v sezoně fyzička.

V olomouckém týmu zatím převažují odchody nad posilami. „Situace ještě není dořešená. Zatím nebudeme mluvit o žádných číslech, kolik hráčů by mělo přijít,“ odmítl Tomajko.

Účinkování Dopity?

Stále není jasné, jestli v nadcházející sezoně bude za prvoligový tým hrát jeho majitel Jiří Dopita.

„Věříme, že tady hrát bude. Uvidíme, jak se rozhodne. Většinu přípravy s námi odtrénoval,“ řekl Tomajko.

Avizován byl příchod zkušeného útočníka Pavla Selingra, který se však k hanáckému týmu zatím nepřipojil. „Tyhle věci ještě nemá smysl komentovat. Až to bude všechno vyřešené, tak se o tom můžeme bavit,“ poznamenal trenér.

V příští sezoně se pozměnil systém první ligy. Počet účastníků klesl na čtrnáct a v základní části bude každý s každým hrát čtyřikrát.

„Soutěž bude spravedlivejší. První liga bude mít jiný náboj,“ myslí si Tomajko.

Ten zároveň vítá podobné akce s fanoušky, jakou byl včerejší turnaj ve Slavoníně. „Je to dobré. Přáli bychom si větší návštěvnost. Budeme se snažit, aby byl hokej víc v povědomí lidí,“ přál si Jan Tomajko.