„Znova se nám přihlásilo hodně kluků, takže účel to určitě splnilo,“ pochvaloval si bývalý útočník reprezentace nebo Hansy Rostock Sedláček druhý ročník fotbalových kempů.

„Je vidět, že to jsou kluci, kteří mají fotbal rádi. Někteří se samozřejmě snaží víc, někteří míň, ale tak to ve fotbale je. Myslím si, že hodně z nich má předpoklady, aby se stali velkými hráči, jako jsou Marek Heinz, Tomáš Ujfaluši nebo Radek Kováč.“

A jednoho z této trojice si mohli mladí fotbalisté doslova osahat. Trénink s nimi absolvoval olomoucký rodák Marek Heinz, účastník Olympijských her v Sydney, EURA 2004 i světového šampionátu v roce 2006.

„Tenhle kemp je supr v tom, že rodiče vědí, že je tady o ty kluky dobře postárano. Celý den běhají po hřišti, jsou na čerstvém vzduchu a nedělají nějaké hlouposti,“ kvitoval týdenní tábor spojený se zlepšováním fotbalových dovedností.

A Heinzovu návštěvu velmi přivítal i Sedláček.

„Zveme hráče z regionu, kteří něco dokázali, dostali se do národního mužstva. Kluci je tak mohou vidět na vlastní oči, nebo se jich třeba zeptat, co dělali pro to, aby se dostali tak vysoko. Určitě je přínos, že přijdou. Marek Heinz nás obzvlášť potěšil,“ dodal současný kouč Litovle.