První ročník soutěže nazvané Holický keeperbattle pořádala brankářská škola 1. HFK Olomouc. Gólmani se proti sobě utkali v základních skupinách, kde se hrálo jednou pět minut. Ve vyřazovacích bojích pak dvakrát tři minuty. Celkově se o prvenství utkalo třicet brankářů v mládežnických kategoriích a dvanáct v kategorii Open pro dospělé.

„Bylo úmorné vedro a klání výrazně prověřilo fyzičku účastníků,“ začal s hodnocením organizátor a zároveň účastník v kategorii Open Petr Večeř.

Celkově byly k vidění čtyři kategorie. Mezi ročníky 2012-2014 bojovalo dvanáct gólmanů a v play-off byly k vidění dramatické zápasy a některé dokonce musel rozhodnout až zlatý gól. Nejlépe si vedl Matěj Vaculík z klubu TJ Svitavy, který ve finále porazil Jiřího Vacu ze Slovanu Černovír. V souboji o třetí místo pak David Širůček ze Sigmy Olomouc porazil Františka Švendu hájící barvy klubu Řětězárna Česká Ves.

Turnaj kategorie ročníků 2010-2011 se odehrál stejným systémem s dvanácti účastníky. S vyřazovacími boji si nejlépe poradil Ondřej David z domácího 1. HFK Olomouc, když ve finále doslova udolal Petra Červenku z Nových sadů. V souboji o třetí místo porazil Ondřej Endyš z Jiskry Ústí nad Orlicí Jakuba Opluštila ze Sigmy Olomouc.

Turnaj nejstarší mladežnické kategorie ročníků 2009-2007 byl bohužel ovlivněn několika drobnými zraněními. Ve vyřazovacích bojích se do finále probojovala dvojice Jan Bernatík z MFK Karviná a Filip Novotný z MFK Vyškov a po vyrovnaném průběhu se podařilo vítezství překlopit na svoji stranu gólmanovi z Vyškova. V zápase o třetí místo domácí Jaroslav Fencl porazil Jakuba Gábora z FK Hlubočky.

Potom přišly na řadu vyřazovací boje v dospělé kategorii. O třetí místo si to rozdal domácí Petr Večeř s Radkem Překlasou ze Sokolu Fryčovice. A Večeř zvítězil až díky zlatému gólu.

„Turnaj jsem okusil i z pohledu hráče a musím říct, že byl opravdu kvalitní a fyzicky velmi náročný. Mým nejlepším kamarádem bylo po skončení turnaje magnesium proti křečím (smích). Vedle místních gólmanů se turnaje zúčastnili i gólmani z větší dálky,“ pochvaloval si Večeř.

Ve finále pak uničovský Jan Kvapil po strhujícím duelu předčil Davida Šarmana z Brodku u Přerova.

„Jsem moc rád, že se uskutečnila taková akce. Přeci jen takových událostí je málo a na gólmany se občas i trošku zapomíná. Je super, že se potká tolik dobrých brankářů na jedné akci. Celkově byla výborná atmosféra. Bylo k vidění spousta kvalitních zápasů a proto jsem rád, že jsem v takové konkurenci obstál a zvítězil,“ hodnotil vítěz Jan Kvapil.

Medaile a ceny pak předával Tadeáš Stoppen ze Sigmy Olomouc, který rozdal také pár autogramů.

„Z pohledu organizátora si myslím, že první ročník proběhl nad očekávání dobře, a jsem rád, že dlouhé hodiny příprav na tuto akci nepřišly vniveč. Na druhou stranu je vždy co zlepšovat, takže mám spoustu poznatků, jak vylepšit příští ročník, který věřím, že přiláká další gólmany. Ze sportovního hlediska byl turnaj všech kategorií opravdu velmi kvalitně obsazen. Co bych chtěl vyzdvihnout, byla atmosféra, ve které se turnaj odehrál. Mimo solidní divácké kulisy, kterou vytvořili rodiče hráčů, bylo i prostředí na jednu stranu velmi soutěživé se spoustou emocí, ale na druhou rovněž velmi korektní a přátelské,“ uzavřel Petr Večeř.