Michal Kalvach je totiž současně asistentem trenéra sedmnáctky olomoucké Sigmy, která hrála v sobotu odpoledne v Praze proti Spartě.

Hněvotínský kouč tak ještě sledoval druhý poločas utkání mládeže na Strahově, když jeho dospělí svěřenci šli proti Litovli do vedení.

Už ve 2. minutě se totiž prosadil domácí záložník Vyroubal. Radost Kalvacha ale mohla být dvojnásobná, i výběr Sigmy U17 druhý poločas proti Spartě zvládl a v souboji s posledním mistrem v této kategorii vyhrál 2:1.

O mnoho méně důvodů ke spokojenosti měl litovelský kouč Roman Sedláček, který by možná s Kalvachem měnil a na zápase raději nebyl.

„Ještě jsem na to hráče upozorňoval, aby hráli u sebe, protože Hněvotín se bude prezentovat jednoduchou hrou. To se potvrdilo už ve 2. minutě, kdy jsme dostali gól. Nevím, kde byli stopeři,“ hněval se po utkání.

„Dali jsme brzy gól, to nás uklidnilo,“ liboval si naopak Kalvach, který se o dění v Hněvotíně informoval telefonicky.

„Potom byl zápas hodně vyrovnaný, hrálo se po šestnáctky bez vyložených šancí. Litovel byla o kapánek fotbalovější, měla míč častěji na svých kopačkách, ale my jsme svoji bojovností a taktickou připraveností jsme to zvládli,“ těšilo Kalvacha.

Hosté to po obdržené brance měli hodně složité. Snažili se kombinovat, ale jejich hra postrádala nápaditost. Zato domácím stačilo hrát velmi jednodušše.

„Pak už hrál klasický Hněvotín. Nakopával dopředu a čekal na naši chybu. Ta bohužel přišla a to celý zápas rozhodlo,“ posunul se Sedláček do 52. minuty, kdy Hněvotín své vedení pojistil.

Po jednom z protiútoků se totiž ve vápně velmi tvrdě střetli Jindra s domácím Novákem a sudí Štětka nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil velezkušený Michal Barčík.

Litovelský kouč následně stáhl obranu na tři hráče a stopera Jindru poslal odčinit penaltový zákrok na hrot. „Nebylo na co čekat. Prostě jsme zkusili zkvalitnit hlavičkové souboje, bohužel nám to nevyšlo,“ litoval Sedláček.

Jeho hráči se totiž do žádných vyloženějších šancí nedostávali. To Hněvotín hrozil neustále, dalekonosné střely Šulce a v závěru i Havleny se neujaly, stejně jako velká příležitost Nováka.

„Nemáme útočníka, který by uměl hrát do plné obrany. Druhá věc byla ta, že nám vůbec nehráli kraje. Vůbec jsme se neprosazovali individuálně. Nebyl tam žádný průnik,“ zlobil se Sedláček.

„Hněvotín hrál tak, jak se má župa hrát. My jsme zapoměli důraz v kabině. Co je nám platné, že se snažíme hráče obcházet na půlce, když se zápasy rozhodují v šestnáctce?“ ptal se po zápase.

Jeho nepřítomný protějšek mohl chválit svůj tým na dálku.

„Děkuju klukům za statečný bojovný výkon a tři body,“ řekl Kalvach.

Ten samozřejmě ještě před odjezdem do Prahy stihl mužstvu předat taktické pokyny.

„V pátek jsem udělal absolutně všechno, co má před zápasem být. Prodloužil jsem trénink, abychom se mohli věnovat taktice a standardním situacím. Po tréninku jsem ještě seděl s kluky v šatně, kreslil jim některé herní situace a odtajnil jsem jim sestavu,“ vysvětloval mladý hněvotínský trenér.

„Řekl jsem každému, co bych po něm chtěl. Šli jsme do utkání s tím, že den před ním hráči o všem věděli,“ podotkl.

FC Hněvotín – Tatran Litovel 2:0 (1:0)

Branky: 2. Vyroubal, 53. Barčík (z pen.). Rozhodčí: Štětka – Částečka, Tomeček. ŽK: Havlena, Novák, Běhalík J. – Jindra, Krátký. Diváků: 130.

Hněvotín: Běhalík J. – Dokoupil, Zamykal, Keluc, Urban – Havlena, Barčík (79. Kment), Vyroubal (87. Šeršen), Šulc, Chabičovský (90. Čech) – Novák.

Tatran Litovel: Sedlář – Plánička, Krátký, Jindra, Mráček – Kvapil (71. Huličný), Fišara, Kratochvíl, Šrom – Žáček, Čep (39. Bubla). Trenér: Roman Sedláček.