Umělý trávník na Andrově stadionu byl dějištěm závěrečného utkání přípravné fáze holického klubu. Trenéra Josefa Muchu před zápasem trápila situace na gólmanském postu.

V zápase proti Hlučínu se totiž zranila dosavadní jednička Martin Doležal. Na jeho pozici se posunul Vojtěch Šrom, mladý brankář holického béčka, který nakonec odchytal celý duel.

S největší pravděpodobností to bude právě on, kdo zaujme místo v brance v prvním jarním utkání proti béčku Sparty a připíše si tak svůj první druholigový start.

„Je to pro mě velká příležitost, budu se snažit ji využít,“ netají se Šrom.

Ten v první půli příliš práce neměl. Hrál se sice oboustraně svižný fotbal, ale do vyloženě nebezpečného zakončení se dlouho nedostával ani jeden z týmů. Mírně navrch mělo od počátku hostující družstvo.

První gólový moment si však Holice schovala až na samotný závěr úvodního dějství. Josefík rozehrál nakrátko roh na Krutého. Jeho centr našel připraveného Vránu, který razantní hlavičkou poprvé rozvlnil síť za brankářem Sigmy Jakoubkem.

Po změne stran pokračovali oba olomoucké týmy v nastoleném vysokém tempu.

V 53. minutě se dostal odražený míč na hranici holického vápna. Tam si na něj počíhal mladík Šichor a prostřelil vše, co mu stálo v cestě a vyrovnal na 1:1.

HFK ale inkasovaná branka nerozhodila a už po šesti minutách šel opět do vedení. Po pěkné kombinaci, která vyšachovala obranu juniorky, se sám před Jakoubkem zjevil Vrána a ani napodruhé nezávahal.

Pro novou akvizici v dresu Holice to byl už třetí gól v posledních dvou zápasech.

„Jeví se dobře celou přípravu. Věřím, že se bude střelecky prosazovat i dál. Útočník je od toho, aby dával góly,“ řekl na adresu hráče, který do HFK přišel na hostování z Brna trenér Josef Mucha.

Závěr zápasu probíhal už bez většího vzrušení, Sigma občas zahrozila, ale na skóre se nic nezměnilo a předligová generálka týmu z Holice dopadla jeho vítězstvím.

„Vytvořili jsme si spoustu příležitostí. Myslím, že po čtvrthodině jsme mohli klidně vést 3:0. Ale v řešení útočné fáze máme pořád ještě rezervy,“ uvedl Mucha.

„Mrzí mě, že jsme nehráli na přírodní trávě. Umělá je oproti tomu velký rozdíl. Uvidíme, co to s námi udělá na Spartě. Doufám, že budeme přesnější,“ dodal trenér HFK.

Spokojený s předvednou hrou svého týmu byl kouč juniorky Augustin Chromý.

„Ale rezerv tam samozřejmě bylo hodně. Nicméně si myslím, že to bylo velice dobré utkání. I pro HFK to musela být dobrá generálka. Hráli jsme agresivně, byli jsme nebezpeční dopředu,“ řekl Chromý.

První jarní utkání odehraje v rámci 17. kola Holice na Strahově proti Spartě “B“ v sobotu 7. března od 10:15. Juniorka Sigmy si ve stejný den zahraje další přípravné utkání, doma přivítá béčko Zlína.

SK Sigma Olomouc jun. – 1. HFK Olomouc 1:2 (0:1)

Branky: 53. Šichor – 45. a 59. Vrána.

SK Sigma Olomouc “B“: Jakoubek - Ulma, Vala (46. Murin), Bodeček, Kulíšek (57. Navrátil) - Petr (80. Koutek), Štětina, Nepožitek (27. Šichor), Javůrek - Janotka, Nekuda (67. Žondra). Trenér Augustin Chromý.

1. HFK Olomouc: Šrom – Lošťák, Kalvoda (45. Lukášek), Josefík, Vajda – Mucha, Kučerňák, Grim (45. Libič), Krutý – Vrána (62. Galajda), Korčian. Trenér: Josef Mucha.