Domácí mohli litovat především druhého poločasu, během kterého hned několikrát překonali obranu Lipníka a zuby si vylámali až na výborném brankáři Négyesim.

„Dolany doma ukázaly svoji sílu. Nebezpečné byly hlavně z krajů zálohy a měly hodně šancí. My musíme poděkovat našemu gólmanovi Milanovi Négyesimu, který nás velmi podržel a zlikvidoval asi čtyři tutovky,“ hodnotil asistent trenéra lipnického Spartaku Roman Zavadil.

„Po těch hodech v Jeseníku jsme chtěli podzim zakončit ve stejném duchu,“ připomněl dolanský kouč Jiří Navrátil minulý zápas, ve kterém jeho svěřenci vyhráli 4:0. „Šancí jsme měli požehnaně, ale gólman Lipníku nás vychytal. A když už jsme ho překonali, tak ho zastoupil asi třikrát hráč na brankové čáře. Takový je fotbal,“ podotkl domácí trenér.

Sérii hned tří velkých šancí měli jeho svěřenci na pomezí 60. a 61. minuty, kdy se nejprve na lipnickou branku řítil Marek Duda, ale ztroskotal na vyběhnuvším brankáři hostí, k míči se dostal Antonín Čech, ale i jeho pokus gólman Lipníka s námahou zlikvidoval. Balon se znovu dostal k hráči Dolan, jenže pokus střídajícího Hollého zastavil na brankové čáře Tomáš Stískal.

O deset minut později utekl po levé straně Duda, chtěl nacentrovat, ale míč trefil takovým způsobem, že se pomalu snášel do šibenice Négyesiho branky, strážce lipnické svatyně ale vytáhl další skvělý zákrok.

Z protiútoku pak zahrozili hosté, v nadějné pozici byli hned dva – Merta a Stískal, jenže se zakončením váhali tak dlouho, až si na nich smlsl domácí brankář Benčík. „Hrozili jsme z brejků, po kterých jsme nějaký ten gól mohli vstřelit a odvézt si tři body, ale jsme nováček a je to pro nás super bod,“ hodnotil konečný výsledek 0:0 Zavadil.

Kouče Dolan Navrátila zisk jednadvaceti bodů v podzimní částí neuspokojil.

„Příliš spokojeni nejsme, schází nám takových pět bodů. Ty jsme ztratili především v domácích zápasech, venku jsme bodů udělali dost. Doma jsme ztratili zápasy, ve kterých jsme třeba dlouho vedli a měli je vyhrát. Mužstvo určitě máme na to, abychom po podzimu pětadvacet nebo šestadvacet bodů měli. Ale zase to není katastrofa, už jsme na tom bývali hůř. Myslím si, že prožijeme klidné Vánoce,“ dodal na závěr střelec historicky první ligové branky Sigmy Olomouc v tehdejší československé nejvyšší souteži.

FC Dolany – Spartak VTJ Lipník 0:0

Rozhodčí: Knoll – Vičar, Vachutka. ŽK: Bonk, Stískal (oba Lipník). Diváků: 100.

FC Dolany: Benčík – Čapek, Pospíšil, Novák, Václavík (82. Penc) – Šimek, Valenta, Bergmann, Dlabal (52. Holly) – Duda (80. Štrbík), Čech. Trenér: Jiří Navrátil.

Lipník: Négyesi – Šebesta, Dudík, Merta, Simon – Baran (71. Machala), Srovnal, Bonk, Lošťák (79. Janíček) – Stískal, Šmíd (88. Hodis). Trenér: Zdeněk Kurfürst.