Celkem 25 rodin se tak v předvánočním čase dočkalo u již nazdobeného vánočního stromku dárků od dárců nejen z Olomouckého kraje. Tým dobrovolníků kolem zakladatele Rostislava Vaňka se snažil splnit všechna vysněná přání. A nakonec se podařilo nadělit i něco navíc. Díky opravdu velké solidaritě se vybralo zhruba 150 tisíc korun. Iniciativa DĚTI DĚTEM tak mohla dopřát například i tolik potřebné hipoterapie a cvičení v žádaném Pontis Šumperk.

„Jsem moc rád, že letošního Ježíška se zúčastnilo daleko více lidí s velkým srdcem. I přes tuto dobu a pracovní vytížení si známé osobnosti veřejného života jakými jsou David Rozehnal, senátor Miroslav Adámek, Aleš Škerle a rada dalších našli čas pomoci potřebným,“ řekl zakladatel a hlavní hybatel iniciativy Rostislav Vaněk.

Olomoučtí fotbalisté se doprovodili modelku Nikolu Buranskou na charitativní akci v olomouckém Plasma Place. Jakub Matoušek, Vít Beneš, Nikola Buranská, Pavel Zifčák
FOTO: Sigmáci s modelkou Nikolou Buranskou podpořili darování krevní plazmy

Spolu se svými dobrovolníky z týmu osobností DĚTI DĚTEM (současní fotbalisté Sigmy Jakub Beneš a Jakub Matoušek, bývalý fotbalisté a nyní trenéři David Kobylík a Martin Blaha, někdejší brankář hokejového Šumperku Marek Peksa, nebo marketingový manažer olomoucké Sigmy David Holly) dopřáli Vánoce plné dárků také dětem z Dětského domova Prostějov. Všech 46 dětí dostalo za úkol nakreslit svá přání a ta pak byla jednotlivými členy týmu splněna a osobně předána. „Bylo úžasné vidět tu spoustu dětské radosti,“ řekl Vaněk.

„Když mě Rosťa oslovil z touto myšlenkou, neváhal jsem ani minutu. Vybral si dvě děti a jejich přání splnil,“ popisuje fotbalista Tomáš Hykel.

„Jde vidět, že v této nelehké době je mezi námi spousty lidí, kterým není lhostejný osud postižených dětí a chtějí stále pomáhat. Z toho mám velkou radost,“ dodal Vaněk.