Hosté v úvodu utkání ovšem ohled na postavení v tabulce vůbec nebrali na vědomí. V končící druhé minutě poslal jejich nejlepší střelec Pospíšil přímý volný kop ostrou a dobře umístěnou střelou na domácí branku, gólman Zeman míč neudržel a Saitz pohotově zakončil do prázdné – 0:1. Hosty první branka nabudila k další aktivitě.

Vypracovali si několik šancí a po čtvrthodině hry mohli klidně vyhrávat tříbrankovým rozdílem. V osmé minutě pohyblivý Josef Macenauer utekl domácí obraně, byl zcela sám před brankou, jeho střela však těsně minula cíl. Další příležitost hostů přišla ve 13. minutě. Pospíšil si podruhé v utkání postavil míč k exekuci přímého volného kopu, jeho střela z třiceti metrů však orazítkovala jen břevno Zemanovy branky…

Domácí se dostali k první střele mezi tyče až v 18. minutě, Ehrenberger si s mokrým míčem snadno poradil. Uhodilo o minutu později. Láner poslal pěkný centr z přímého volného kopu do ohně a hlavička Novotného pod břevno znamenala srovnání stavu. Také na začátku druhé půle byli hosté několik minut iniciativnější. Po rohu Pospíšila měli blízko ke gólu, ale v přehuštěném vápně se černovírské obraně podařilo uklidit míč z centra dění.

V 56. minutě se domácí dostali na dostřel týnecké branky, další Lánerova standardka si našla hlavu Šubrta a jeho padáček skočil za zády gólmana – 2:1. Ještě jednou se domácí radovali po úspěšné standardní situaci. Lánerův rohový kop poslal Petrů vtipným lobem nad bezmocného gólmana. V poslední desetiminutovce měli ještě jednu dobrou příležitost hosté, ale dalekonosnou střelu dokázal Zeman v poslední chvíli reflexivně vytěsnit na roh.

Domácí nechtěli zůstat pozadu, ale ani jim se nedařilo. Nejdříve nevyužili možnost skórovat, když šli tři (!) na gólmana, následně skončila Smékalova hlavička po Lánerově rohovém kopu těsně nad.

TJ Slovan Černovír – Sokol Velký Týnec 3:1 (1:1)

Branky: 19. Novotný, 56.Šubrt, 66. Petrů – 2. Saitz. Rozhodčí: Pavel Reich. ŽK: Nestrojil – Macenauer, Saitz, Grézl.
Černovír: Zeman – Murárik, Aleš Špička, Brož (81. Jan Špička), Géc, Petrů, Láner, Smékal, Navrátil, Šubrt (70. Havelka), Novotný. Trenér Martin Zmrzlý. Velký Týnec: Ehrenberger – Grézl, Staroba, Novák, Slováček, Goldscheid (46. Švéda), Jabůrek, Saitz (39. Dráb), Josef Macenauer, Jiří Macenauer, Pospíšil. Trenér Milan Vaňák. (bin)