„I když byl soupeř o rok starší než naši kluci, tak bylo na první pohled vidět, že měl nižší kvalitu než Red Bull, se kterým jsme hráli první den," poznamenal po zápase trenér Pavel Tököly.

„Měli jsme na všechno trochu víc času a hned se to projevilo. Nedostatky, které máme, to na rozdíl od prvního zápasu zakrylo. Dařilo se nám víc kombinovat, prostě hrát fotbal. Výsledek je pěkný, ale nepřeceňujeme ho. Dobře víme o našich rezervách," dodal.

Oproti zápasu se silným Red Bullem se tentokrát vyslancům českého fotbalu začátek moc nepovedl, a dokonce soupeře pustili do vedení.

Pak vyrovnal z penalty za ruku Macháček a následně získal krajskému výběru vedení z dorážky Trefil.

Do poločasu přidal po rychlém protiútoku třetí branku Bývalec.

Po přestávce uzavřel skóre střelou z dálky Zvědělík.

Ve čtvrtek večer si starší žáci užili odměnu za vítězství. Na vlastní oči viděli zápas Evropské ligy mezi domácím Red Bullem Salzburg a španělským Villarrealem (1:3).

Na soustředění, které je přípravou na letní dětskou olympiádu, sehrají ještě v sobotu dopoledne třetí utkání. Domů se vracejí v neděli.

Fotbalový výběr Olomouckého kraje do 14 let na soustředění v Salcburku. Klikni pro zvětšení
Autor: Josef Ondroušek

Fotbalový výběr Olomouckého kraje do 14 let na soustředění v Salzburgu

ASV SALZBURG U15 – OLOMOUCKÝ KFS U14 1:4 (1:3)

Branky OKFS: Macháček z pen., Trefil, Bývalec, Zvědělík.

OKFS: Páleník – Tománek, Pavelka, Šidlík, Řezník – Zedníček, Macháček, Zvědělík, Hausknecht – Bývalec, Repček. Střídali: Markovič – Heidenreich, Jaich, Jánský, Kocián, Machala, Ondroušek, Trefil, Otáhal, Čech. Trenéři: Pavel Tököly, Oldřich Vitonský.