Po uničovském rodákovi, fotbalovém reprezentantovi a bývalém hráči SK Uničov, Sigmy Olomouc, belgického OH Leuven Václavu Jemelko, který nyní obléká dres Viktorie Plzeň je pojmenován turnaj mládeže Jemelka Cup. Ten je na programu na fotbalovém stadionu v Uničově v sobotu 6. května a startuje v 9 hodin.

Sedmadvacetiletý fotbalista je členem iniciativy Děti dětem a právě ta společně s SK Uničov turnaj pořádá. Výtěžek z akce poputuje k holčičce ze Šumperka Laurince Košťálové, která bude na turnaji přítomná a s rodiči bude fandit všem hráčům a hráčkám.

„Do turnaje se přihlásilo hned patnáct týmů a kromě bojů na hřišti proběhne také bohatá tombola. Máme zajištěno rovněž bohaté občerstvení pro návštěvníky. Rád bych také poděkoval sponzorům, bez nichž by nebylo možné turnaj uspořádat,“ sdělil jeden z organizátorů Lukáš Filinský.

close Jemelka Cup info Zdroj: Jemelka Cup zoom_in Jemelka Cup

Samotný hráč Václav Jemelka se bohužel akce nezúčastní vinou úvodního zápasu jeho Viktorie Plzeň v nadstavbě FORTUNA:LIGY.

Přihlášené týmy:

SK Uničov, MFK Chrudim, MFK Karviná, SK Sigma Olomouc, TJ Svitavy, FK Frýdek-Místek, FK Šternberk, 1.HFK Olomouc, MFK Vítkovice, FC Žďas Žďár nad Sázavou, SK Hanácká Slavia Kroměříž, 1.FC Viktorie Přerov, TJ Valašské Meziříčí, SK Líšeň a SK Líšeň ročník 2013