Obrovskou radost mi dělá hlavně Václav Jemelka, který se po složitém zranění dostává do vynikající formy a moc bych mu přál, aby nastálo získal své vysněné angažmá. Trefil se i Tonda Růsek. Nebyl to žádný top gól, ale často je pravidlem, že vás do formy spíš dostane takový šmudla gól než vymetená šibenice. Proč by to nemohlo platit u olomouckého novice.

To kandidáti na titul svorně brali vítězství a to svým klasickým způsobem. Slavia dominantně, Plzeň utrápeně o gól a Sparta s nabitým elánem a chutí přejela Pardubice. Musím říct, že hlavně jízda Plzně je pro mě obrovským překvapením.

Jaroslav Dočkal
Zemřel první trenér Sigmy v lize Jaroslav Dočkal

Dalším příjemným překvapením jsou výsledky Slovácka. Zde jednoznačně platí, že hráči zrají jako víno. Úplně staví naruby předpoklady, že hrát mají mladší a mladší hráči, protože parta okolo Kadlece a Petržely válí jako za mlada a jsou na medailové pozici zcela zaslouženě. Přitom v létě nepřešlo Slovácko v poháru přes podprůměrný Plovdiv. I takový je někdy fotbal.

O sestup si důrazně říkají týmy Teplic, Karviné a překvapivě Zlína, který podává hlavně doma mizerné výkony. Myslím, že to nebude dlouho trvat a dojde ve Zlíně k trenérskému vyhazovu. Za očekáváním zůstává letos také Jablonec, který se drží na spodku ligové tabulky a bude velmi zajímavé sledovat jak se s touto situací Petr Rada a jeho tým popasuje.

Tak zase za týden.