V tomto souboji opět mocně zabralo Slovácko a vítězstvím v moravském derby nad Baníkem opět potvrdilo svoji vysokou výkonnost a vůbec domácím nevadilo, že byli ve 14denní karanténě.

Baník předvedl nejslabší výkon pod novým trenérem Smetanou. A to obzvlášť v prvním dějství, kdy absolutně nestíhal tempu a nasazení Slovácka. Ale na nějaké obšírnější hodnocení práce mladého trenéra je potřeba delší časový horizont. První impuls pro Baník se dostavil, hra v minulých utkáních vypadala lépe.

Teď je jen otázka, jestli vyprchal efekt nového koštěte, nebo šlo o jednorázový výpadek. Jsem toho názoru, že cesta ven z prekérní situace bude pro Baník dlouhodobější a trnitější, neboť podle mého nemá Ostrava i přes zajímavé ekonomické možnosti dobře poskládaný kádr.

Chybí kvalitní útočník, přesněji řečeno útoční hráči jsou dlouhodobě z formy a daleko zaostávají výkony za svými možnostmi. V letním přestupním období bude jistě ostravský tým pokukovat po posílení právě na této stěžejní pozici.

Další výhru zapsala Sigma, když v neděli zaslouženě vyhrála na hřišti Karviné. Ta pro mě nepochopitelně propustila před utkáním trenéra Jarábka, který měl u týmu výrazně kladnou bilanci a držel ji s komfortním náskokem 11 bodů od sestupového pásma.

Vypadá to, že pojem dlouhodobá koncepce je pro karvinské vedení sprosté slovo. Jinak si nedokáži krok odvolání trenéra Jarábka vysvětlit.

Do toho tristní výkon, který domácí předvedli pod vedením zaskakujícího trenéra Mašleje dokazuje, že tudy cesta nevede. Šok pro mě přišel při sledování tiskové konference po tomto duelu, kdy náš trenér Látal velmi objektivně zhodnotil utkání jako průměrný ligový duel, ale trenér Mašlej viděl nespočet šancí na obou stranách.

Po mém soudu za 90 minut nebyla na obou stranách k vidění ani jedna jediná opravdová šance a to včetně gólové situace.

Při té příležitosti musím zmínit, že v posledních utkáních předvádí slušné výkony útočník Jakub Yunis, kterého jsem hodně kritizoval. Ke gólu má stále jako hrotový útočník daleko, ale jistý posun vidět je. Cítím, že je to v rámci sebereflexe férové uvést.

V dalších zápasech zvítězil Jablonec v severočeském derby nad Libercem a Radův soubor mašíruje vstříc pohárové Evropě. Teplice opět braly jen bod s pražskou Bohemkou a stále nemají úplný klid v boji o záchranu.

Stejně tak remizovala Mladá Boleslav v Pardubicích, které si zachovávají pro mě status mužstva roku za své sympatické výkony. Sparta naopak poprvé pod Vrbou ztratila body v Budějovicích po bídném výkonu.

V posledním duelu o naději pak ztratily remízou jak Příbram, tak hostující Brno, čímž jen oba celky potvrdily, kam míří.