A jak na to reagoval náš „slavný fotbalový svaz“? Pro jistotu na tato klíčová utkání nevyslal VAR. To už si z nás dělají srandu? Kdy jindy tento systém využít, než v zápasech o všechno? Jenže to bychom nesměli být v našem Kocourkově. Za mě je to další důkaz obrovského diletantství zodpovědných orgánů a činovníků. A nebo, což by bylo ještě horší, úmyslné snahy o ovlivnění závěru soutěže.

Tento amatérismus mě opravdu rozpaluje doběla. Máme nákladný systém k dispozici, ale stejně ho neumíme využít ve prospěch regulérnosti ligy. A především k vyvolání důvěry u široké veřejnosti. Už jen informace, že na tak důležitých zápasech VAR chyběl, stačil spoustě lidí k jasnému závěru. Že se tady nebude hrát fér. To, že utkání nakonec proběhla naprosto regulérně a sportovně čistě, na tom pohledu nic nezmění.

Ať byly důvody jakékoliv, tohle je další nepochopitelný úlet. Za to by měly padat hlavy!

Příbram spadla, což mě, přiznávám, potěšilo, neboť jsem fandil Radimu Kučerovi a jeho Teplicím. Pardubice jen potvrdily charakter a hlavně skvělou výkonost . V posledním kole ještě budou hrát o poháry – senzace! I když je do Evropy s největší pravděpodobností nepustí Plzeň, která 4:0 zostudila Baník a potěšila tak trenéra Bílka, jenž, jak věřím, Viktorku časem zvedne. Konečné druhé místo uzmula Sparta a zahraje si o Ligu mistrů. Nicméně se obávám, že na Evropu nemá dostatečně kvalitní kádr, respektive hlavně obranu, takže bude muset výrazně posílit. Jablonec skončí třetí a Slavia remízou prodloužila rekordní šňůru utkání bez porážky.

Sigma bohužel absolutně nestačila kvalitě Mladé Boleslavi a podlehla doma 0:3. Aspoň, že na ligové scéně obouchala další mladíky. K tomu má ještě více nadějných hráčů v druholigovém Prostějově. Ten už má jisté, že skončí na bedně ve F:NL, což je úspěch. Hráči jako Matoušek, Zlatohlávek a další, kteří Sigmě patří, mohou v létě úspěšně atakovat ligovou sestavu, neboť nabrali spoustu zkušeností a hlavně sebevědomí v druhé lize. Přesun do áčka Sigmy by tak mohl být o hodně lehčí. Jestli se v létě chytí, na to budu hodně zvědavý.