Zarážející byla již samotná nominace, v níž se objevila jména hráčů, kteří byli dlouhodobě z formy, nebo dlouho zranění bez náležité praxe. Následná volba sestavy na klíčový duel, v němž se hrálo o poslední šanci na přímý postup,bByla mou maličkostí absolutně nepochopena.

Filip Kaša, první represtart, a rovno na Lukakua? To ho tedy vážně lituji. Pokud existoval tento plán a trenérský štáb si za ním stojí, proč nehrál Kaša v duelu s Běloruskem? Tam oproti podprůměrnému soupeři mohl ukázat, zda je na Belgii připraven nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. Takto jej trenéři poslali na popravu.

Gólman Sigmy Zdeněk Zlámal
Brankář Zlámal oznámil konec kariéry. Prozradil, co teď bude dělat

Lukaku je momentálně nejlepší útočník světa. Absolutní tank a mašina, která nemá limity. Bránit jej je nadlidský úkol. A my jsme na něj vyslali debutanta a odsoudili ho k tvrdé kritice. Přitom se dalo s jeho potenciálem pracovat. Pokud se vrátí Kúdela, jen těžko Kaša dostane další v reprezentaci další šanci. V očích veřejnosti nejen té laické zůstane zapsán jako ten, který vyhořel v Belgii. Pro něj samotného může tento první start za národní tým být obrovským krokem zpět po psychické stránce a stránce sebevědomí.

Z mého pohledu se přitom jednoznačně nabízelo řešení s Václavem Jemelkou. Ano, i jeho nominace po několikaměsíčním zranění byla pro mě s otazníkem. Nicméně byl-li připraven, byl lepší volbo. Měl už reprezentační zkušenosti, v Belgii působil a měl tedy o motivaci postaráno,Tah s Kašou byl pro mě zkrátka těžko pochopitelný.

Zápas okresního přeboru Příkazy - Přáslavice (v černém) se nedohrál kvůli inzultaci rozhodčího.
Divák v Příkazích napadl sudího. Duel okresu se nedohrál. Kdo a proč to udělal?

Zároveň je ale taky potřeba přiznat si, že ať už byl na hřišti Kaša, nebo by hrál někdo jiný, asi by nezabránil obrovské síle Rudých ďáblů a zasloužené porážce. Belgie je velké mužstvo a za rok v Kataru jistě bude útočit na světový triumf. Pro nás byl jen účast na samotném mundialu byla obrovským úspěchem.