„Nechceme nikomu dělat problémy. Není to žádné trucování. Mají logické důvody,“ řekl Deníku sekretář OFS Olomouc Lukáš Bartoň.

Okresní soutěže by tak nakonec měly mít o dvě mužstva méně než v nedohraném ročníku 2019/20. Nejvyšší soutěž, okresní přebor, už nebudou hrát Náklo a Drahanovice. Oba celky se přihlásily jen do III. třídy.

„Někteří starší hráči jim skončili, nepovedlo se tým doplnit z dorostu, takže mají menší počet hráčů a raději se rozhodli jít o soutěž níž,“ vysvětlil Bartoň důvody.

Doplnění okresního přeboru pak bylo tak trochu detektivní. O dvě volná místa totiž dvakrát lítý boj nevypukl. Postup odmítl první tým III. třídy Odrlice, ale také druhý Bouzov, třetí Babice i pátá Jívová.

Šesté béčko Příkaz zase postoupit nemohlo, protože v přeboru má A-tým. Na šestnáctku tak účastníky doplní v uplynulé sezoně čtvrté béčko Hluboček a sedmé béčko Slatinic.

V šestnácti týmech se tak bude hrát i třetí třída. Nejnižší IV. třída bude ve čtrnácti. „Oproti loňsku se nepřihlásil Dalov, kde se jim nepodařilo dát tým dohromady, ale naopak B-tým zformovali v Lutíně, i když nás dopředu férově upozornili, že přihlášku ještě mohou stáhnout, na což mají podle řádů plné právo,“ řekl Bartoň.

Kryštof Daněk (v modrém)
17letý Daněk si premiéru v sigmáckém základu užil, teď chce další minuty

Nedělali jsme jim problémy

O přesunu Vilémova a Luké do sousedního okresu už byla řeč.

„Vilémov byl už minulý rok při hlasování proti tomu, aby se hrálo v 16 mužstvech. Dlouhodobě mají starší tým a 15 zápasů za půlrok pro ně bylo moc. Ale podřídili se většině,“ řekl Bartoň.

Letos přišli Vilémovští s prosbou, že by upřednostnili přesun na Prostějovsko, kde se nejnižší III. třída hraje ve dvou skupinách s nižším počtem týmů.

„Mají to geograficky blízko, takže jsme jim nedělali žádné problémy. Je třeba mít svolení okresu, odkud klub odchází a svolení okresu, do kterého chce klub jít. Přesun je schválen na rok, ale dá se prodloužit,“ uvedl Bartoň.

Na Vilémov pak ještě navázalo mužstvo Luké, pro které jsou bitvy s Vilémovem derby. „I to samozřejmě dávalo smysl,“ dodal Bartoň.

V okrese se bude hrát také dorostenecká soutěž s osmi účastníky, kteří si to rozdají tříkolově.

„Je to méně týmů než v minulých letech, ale řada klubů z okresu hraje s dorostem v krajských soutěžích, celkem asi 25 další ročníky naopak vypadají velmi slibně. Máme 20 družstev starších žáků v okresních soutěžích, nejvíc za poslední roky,“ dodal Bartoň.