Mezi klubovými velikány českého fotbalu včetně Sparty, Slavie, Baníku nebo Olomouce se na druhou příčku v oficiálním Poháru mládeže FAČR v kategorii U9 prosadili mladí fotbalisté FK Medlov.

Hráče z obce nedaleko Uničova předčila pouze vítězná pražská Slavia. Třetí pak skončila Sparta Praha.

FK Medlov je klubem, který v dospělé kategorii hraje krajský přebor. Tým v kategorii U9 poprvé překvapil už samotným postupem do finálového turnaje z podzimní kvalifikace.

Skutečný šok si ale pro všechny připravili na finálový turnaj.

V průběhu základní skupiny neprohrál Medlov ani jedno utkání.

Do Zlaté skupiny, v níž se na Ondrášovka Cupu bojuje o medaile, postoupil tým z Hané s bilancí tří výher a dvou remíz, když porazil i favorizovanou Slavii 3:1.

Medlov tak zadělal už ve skupině na nečekaný úspěch.

„Děti, které hrají za FK Medlov, jsou z Medlova, Úsova, Uničova, Nové Dědiny a Dlouhé Loučky, což jsou obce v okolí Uničova. Turnaj byl pro děti neskutečným zážitkem a moc se na něj těšily už po odehrání kvalifikace. Zahrát si s týmy jako jsou Slavia Praha, Sparta Praha nebo Mladá Boleslav není v našem případě na denním pořádku,“ řekl po turnaji trenér Medlova v kategorii U9 Vladimír Mišák.

Rozjetý Medlov, který táhl nejlepší střelec turnaje Šimon Bednařík, se nezastavil ani ve Zlaté skupině, v níž přidal další úspěšné výsledky.

Sice poprvé, ale také naposledy, prohrál s SK Solnice, ale i přes remízy se Spartou a Mladou Boleslaví si dokázal zajistit druhé místo.

„Hlavně bych chtěl vyzdvihnout týmovou hru kluků. Druhé místo bylo vyvrcholením neskutečné práce kluků v tréninkových jednotkách. Tito kluci jsou fotbalově nadaní, pracovití a poctiví. Hlavní turnaj si děti užily, jak jen mohly. Kluci byli nadšení a dali do turnaje úplně všechno. Tento turnaj budou mít hodně dlouho v paměti, jak zážitkem, tak neskutečným výsledkem. Poslední větou bych chtěl poděkovat hlavně rodičům za jejich podporu a celému oddílu FK Medlov,“ rozplýval se nadšením trenér týmu, který trénuje třikrát týdně a hraje soutěže OFS Olomouc, Vladimír Mišák. (nik)