Řeč je o individuálních tréninkových jednotkách pro chlapce i dívky pod novou značkou SeKoFOTBAL.

„Nekonkurujeme žádnému klubu, rozhodně jim nepřetahujeme děcka k nám nebo něco podobného. Jde nám jen o vyplnění jejich času a případné individuální zdokonalování jednotlivých činností,“ vysvětlují persony olomouckého fotbalu.

„Prošel jsem různými seniorskými kluby, ale to, jak to ty mladé baví a jak se zlepšují, mě teď naplňuje ještě mnohem víc,“ říká Sedláček.

Nápad vznikl po dobrých ohlasech na tréninky u mládeže Sigmy, kam oba jezdí dělat speciální nadstavbové jednotky.

Kovář, bývalý obránce, má na starosti defenzivní hráče. Někdejší forvard Sedláček pak s útočníky piluje koncovku.

Nabírání hráčů, zpracování, zakončení  

„V normálním tréninku není na individuální věci moc času, děláme spíš týmové kombinace, taktiku a podobně. S panem Kovářem naopak detailně pilujeme celý trénink například nabírání hráčů nebo zajišťování. Jsou to činnosti, které rozhodují zápasy, mně osobně to dává hrozně moc,“ pochvaluje si Jiří Sláma, defenzivní univerzál a reprezentant do 19 let.

Podobně mluví i jeho spoluhráč ze Sigmy Pavel Zifčák, pro změnu útočník, ale rovněž člen stejného národního týmu.

„Pan Sedláček nám ukazuje co nejlepší zpracování a cestu k zakončení. Všechno děláme na malém prostoru pod tlakem a v soubojích, je to hodně přínosné,“ popisuje.

Nadstavbové tréninky pod vedením zkušeného dua by měly probíhat na umělých trávnících na Novém Světě a v Olšanech u Prostějova, kde je k dispozici i možnost regenerace. Pokud však bude k dispozici i jiné hřiště, lze po individuální domluvě místo změnit. Hlásit se mohou takřka všichni.

Veškeré další informace nejen o speciálních jednotkách, ale i chystaných fotbalových kempech najdete na webových stránkách sekofotbal.cz či telefonním čísle 777 026 312.