V úvodu důležitého zápasu byly aktivnější fotbalistky Olomouce. První velká šance vznikla ve čtvrté minutě, kdy Lexová utekla bránícím hráčkám, ale její střela těsně minula břevno.

Další šance Nových Sadů přišla o několik minut později. Nováková zatáhla míč po křídle, přihrála Hekelové a ta přesným centrem našla Lexovou. Střelu nejlepší střelkyně hostů však vychytala domácí brankařka.

Nevyšel ani třetí pokus Lexové, která šla sama na gólmanku a tak to po půlhodině hry zkusily Olomoučanky jinak a vyšlo to. Ve 29. minutě po lobu Lexové za domácí obranu se míče zmocnila Hekelová, která nedala soupeřkám šanci a prostřelila i domácí brankařku – 0:1.

Do půle se dostaly k šancím i domácí hráčky, ale většina zakončení nebyla nijak nebezpečná. Po změně stran se hrálo spíše na jistotu a příliš šancí si nevytvořil ani jeden z týmů.

Až v 70. minutě vystrašila brankářku Olomouce hodonínská Blahová, ale Lakomá byla pozorná. Zápas byl hrán na hraně pravidel, kdy to v každém boji o míč vypadalo na zranění. Hráčky Nových Sadů si zaslouží pochvalu za aktivní hru v obranné části a jejich těsné vítězství bylo zasloužené.

FC Nesyt Hodonín – FK Nové Sady 0:1 (0:1)

Branka: 29. Hekelová. Nové Sady: Lakomá – Crhová, Kopřivová, Štěpánková, Vítková, Nováková, Drahníková, Němcová, Peňázová, Hekelová, Lexová. Trenér Jiří Kalvach.

Další výsledky 9. kola:

Spartak Lubina – 1.DFC Hlučín 0:1 (0:0), branka Hlavenková. ČSAD Havířov – Slovan Ostrava 3:0 (2:0), branky vlastní, Maláčová, Hyklová. 1.FC Přerov – FK Holešovské holky 1:0 (1:0), branka Petrášová. 1.FC Brno B – Ocmanice 2:0 (2:0), branky Doležalová, Svobodová. Sokol Studenec – Comfort Dobratice 1:2 (0:1), branky. Hasičková – Heroková, Štrabáková.

Střelkyně po 9. kole: 14 – Hlavenková (Hlučín), 10 – Lexová (Nové Sady), 9 – Blahová (Hodonín), Hekelová (Nové Sady), 7 – Lamáčková (Hodonín), 5 – Nováčková Iveta (Ocmanice), Šilhárová (H. holky), Maláčová (Havířov), Hasičková (Studenec).